Hajdukkup je naš!

Hajduk nakon 9 godina osvojio trofej! Bijeli u fantastičnom susretu po sedmi put uzeli ‘Rabuzinovo sunce‘, Melnjak junak velike pobjede

Piše R.R.
26. svibnja 2022. - 18:44

Nogometaši Hajduka pobjednici su 31. izdanja hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u finalnom susretu na Poljudu pobijedili Rijeku sa 3-1.

Bilo je to sjajno finale i potpuno zaslužena pobjeda splitskog sastava.

Rijeka je povela u 13. minuti golom Josipa Drmića, izjednačio je Ferro u 24. minuti, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minuti. Od 41. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić. U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minuti postavio konačnih 3-1.

Hajduku je to sedmi trijumf u Kupu, a posljednji put Splićani su slavili 2013. Rijeka je pak u svom osmom finalu upisala drugi poraz.

Bio je to i drugi "jadranski derbi" u finalima hrvatskog Kupa, prije 17 godina, kada su se još igrale dvije utakmice u finalu, Rijeka...

18. travanj 2024 23:02