Hajdukanaliza utakmice

Rapsodiju na Poljudu režirali su Biuk, Vušković i Livaja, ali ključnu ulogu odigrao je igrač kojeg se često podcjenjuje

12. svibnja 2021. - 22:30

Hajduk prije večerašnjeg susreta nije znao za pobjedu nad Goricom od veljače 2020. godine. Tada su Bijeli na Poljudu slavili s visokih 6:0, a to je ujedno bila zadnja utakmica Sergeja Jakirovića na klupi Velikogoričana.

Današnja pobjeda je rezultatski gledano bila manja, ali u mnogočemu uvjerljivija. Bijeli su se od prve minute nametnuli kao dominantna momčad, a nije ih poremetila ni ozljeda Kristiana Dimitrova u 4. minuti utakmice, koji očigledno nije bio spreman za nastup.

Od samog početka u igri Gorice ništa nije štimalo. U fazi obrane su stajali u 4-4-2 „flat”, ali je prostor između linija bio prevelik, iako u pravilu nisu izlazili u visoki presing. Dva najisturenija igrača nisu imala podršku veznjaka, a između veznog reda i zadnje linije bilo je previše prostora da bi se e...

16. travanj 2024 19:45