Hajduktragična eliminacija

Prije točno 46 godina, sudac Linemayr je zaustavio Hajduka na putu prema europskom tronu

Piše Frane Vulas
17. ožujka 2022. - 19:40

Prije točno 46 godina Hajduk je igrao jednu od najvećih utakmica u svojoj povijesti, tog 17. ožujka 1976. godine u uzvratu četvrtfinala tadašnjeg Kupa prvaka gostovao je kod PSV-a u Eindhovenu.

Hajduk je sa Starog placa iz prvog susreta koji je odigran dva tjedna ranije donio veliku prednost od 2:0 pogocima Željka Mijača i Ivice Šurjaka. No, bilo je to na koncu još jedno tragično europsko ispadanje „bijelih” poslije onog od St. Etiennea sezonu ranije u 2. kolu istog natjecanja (4:1 pobjeda u Splitu, pa poraz 1:5 u Francuskoj).

Prvak Nizozemske u regularnom je dijelu susreta nadoknadio prednost splitske momčadi u razmaku od samo dvije minute, pogocima Dahlquista u 62. i Lubsea u 64. minuti. U produžecima je sudbinu Hajduka golom u 103. minuti za konačnih 3:0 zapečatio Van der...

04. svibanj 2024 00:52