Po prvi put nakon 2013. godine juniori Hajduka vratili su se na Dinamov legendarni turnir posvećen Mladenu Ramljaku. Povratnički ogled je momčad Harija Vukasa odigrala protiv Bologne iz Italije. Također, ovo Hajduk gleda kao svojevrsnu pripremu za ono što ih čeka u budućnosti, a to znači da će gotovo svi ovi igrači participirati u Hajduku B i seniorskom nogometu. Za Bijele su nastupili Pocrnjić, Nachbar, Sablić, Čupić, Papić, Vojvodić, Kutia, Bokan, Juričić, Ruso i Mišura. Junaci utakmice bili su strijelci Mateo Juričić i Lovro Maglica koji su zabili za pobjedu od 2:0 na otvaranju poznatog turnira, pišu Sportske novosti.
Hajduk je dominirao od prve minute susreta, a Bruno Mišura je u prvih 20 imao čak četiri udarca prema Capri na vratima Bologne. Za to vrijeme su Talijani priprijetili tek jednom preko Passanisija. Isti je igrač opasno tukao i u 27. minuti, ali je odbila obrana Bijelih. Talijani su tek nasumično imali posjed, ali nisu uspjeli nešto posebno stvoriti. Ruku na srce, niti Hajdukove situacije nisu bile nešto konkretne. Većinom je Mišura prijetio iz daljine. Kako se utakmica igrala dva puta po 40 minuta, nakon prvih 40 nije bilo golova, mreže su mirovale, a nisu ni vratari imali nešto posebno puno posla.
Prvi je dio protekao u Hajdukovoj dominaciji, ali ona je bila jalovog tipa. Vidjelo se da su Bijeli fizički moćniji od svog protivnika, ali razlog leži u tome što je Bologna došla sa znatno mlađom selekcijom u kojoj je čak bilo i igrača rođenih 2011. godine... U nastavku je susreta Hari Vukas napravio nekoliko promjena, odnosno promijenio je većinu momčadi, a važan trenutak dogodio se u 5. minuti drugog dijela kada je Bistre oteo jednu loptu neopreznom stoperu Bologne koji ga je kao posljednji igrač povukao za dres i dobio izravan crveni karton. Nakon toga nije dugo trebalo Bijelima da povedu. Autor je bio Mateo Juričić u 49. minuti nakon solo prodora i neobranjivog udarca vanjskim dijelom kopačke.
Do kraja utakmice su još prijetili Bokan i Bralić, ali bili su zamalo neprecizni. Bologna, pak, s igračem manje nije niti u jednom trenutku uspjela ugroziti Hajdukovu pobjedu koju je još u smiraj utakmice eurogolom začinio Lovro Maglica. Tako su se Bijeli slavodobitno vratili na Turnir Mladena Ramljaka nakon 2013. godine. U drugom kolu Hajduk će snage odmjeriti protiv Ajaxa.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....