Hajduklivaja u prvom planu

Hajduk pobijedio Varaždin u posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva: susret obilježili Livajin pogodak iz slobodnjaka i sjajan potez kod četvrtog gola

Piše PSD
25. siječnja 2022. - 16:22

Hajduk je pobijedio Varaždin na Poljudu u posljednjem pripremnom susretu pred nastavak prvenstva rezultatom 4:2.

Bijeli su u vodstvo došli u 7. minuti preko Marina Ljubičića, ali su gosti preokrenuli golovima Vuka u 17. i Šege u 27. minuti. Varaždin je u prvom poluvremenu bio bolja momčad i poprilično namučio Hajdukovu zadnju liniju koja danas nije bila na visini zadatka, ali su se Bijeli konsolidirali i prikazali bolju igru u drugom dijelu.

Livaja je izjednačio u 56. minuti izravno iz slobodnog udarca, a Kačaniklić je u 70. minuti pogodio za novo vodstvo Hajduka nakon svog prvog dodira s loptom na utakmici. Konačan rezultat postavio je Jan Mlakar u 77. minuti na asistenciju Ivana Dolčeka, kojeg je prije toga Livaja sjajno proigrao "rabonom".

Hajduk se sada okreće Šibeniku, kod kojeg gostuje u subotu u sklopu 21. kola HNL-a. Utakmica je na rasporedu u 17.05 sati.

HAJDUK - VARAŽDIN

Split, Stadion Poljud
Prijateljska utakmica

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Atanasov, Vuković, Ljubičić, Krovinović, Biuk, Livaja
Klupa: Subašić, Čolina, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Grgić, Mlakar, Dolček, Pukštas, Čuić, Krolo

VARAŽDIN: Sentić, Senić, Karabatić, Stolnik, Lusavec, Postonjski, Vuk, Teklić, Herrera, Šego, Brodić
Klupa: Zelenika, Jagić, Crnčec, Canjuga, Kolarić, Belcar, Topić, Težak, Kanceljak, Domjanić

Tijek susreta

Nakon utakmice se pristupilo jedanaestercima, a tu su uspješniji bili Varaždinci:

Postonjski - greda, 1:0 Livaja, 1:1 Šego, 2:1 Mlakar, 2:2 Teklić, 3:2 Kačaniklić, Brodić - obranio L. Kalinić, Grgić - obranio Zelenika, 3:3 Topić, Čolina - obranio Zelenika, 3:4 Mekić, 4:4 Dolček, 4:5 Vuk, 5:5 Melnjak, 5:6 Stolnik, Simić - greda

90' Utakmica je završila. Hajduk je pobijedio rezultatom 4:2

84' Žuti karton za Belcara

80' Dolček je sada u prilici, ali Zelenika brani

79' Varaždinci mijenjaju. Iz igre izlaze Lusavec, Šego, Herrera i Karabatić, a u igru ulaze Crnčec, Domjanić, Canjuga i Težak

77' GOL! Sjajna akcija Hajduka! Livaja je "rabonom" pronašao Dolčeka na lijevoj strani, a on je povratnom loptom pronašao Mlakara koji lagano zabija iz blizine

74' Simić ulazi u igru umjesto Eleza

72' Ponovno je Kačaniklić bio u šansi, ali Zelenika brani

72' Izmjene kod Varaždina. Iz igre su izašli Sentić, Postonjski i Brodić, a u igru ušli Zelenika, Belcar i Kanceljak

70' GOL! Kačaniklić je pogodio nakon svog prvog dodira s loptom na utakmici. Elez je dugom loptom pronašao Livaju, on se otarasio svog čuvara i proslijedio loptu do Kačaniklića, koji pogađa za 3:2

69' Iz igre će sada Krovinović, Vuković i Katić, a u igru Pukštas, Kačaniklić i Dimitrov

63' Promjena u sastavu Varaždina. U igru je ušao Kolarić umjesto Stolnika

61' Bijeli ponovno danas imaju velikih problema u obrani, gosti dolaze u priliku gotovo svaki put kada uđu u obrambenu trećinu Hajduka

59' Izmjena kod Hajduka. Iz igre je izašao Biuk, a u igru ušao Dolček

56' GOL! Livaja je pogodio direktno iz slobodnog udarca, ali gol ide dijelom na dušu igrača u živom zidu koji su se razmaknuli i omogućili Livaji da poentira

51' Krovinović je dobro gurnuo Livaju u šansu, ali Sentić dobro brani njegov pokušaj

47' Čolina puca s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi pored stative

46' Počelo je drugo poluvrijeme

46' Tri promjene u redovima Hajduka. Iz igre su izašli Lovrencsics, Ljubičić i Atanasov, a u igru ušli Čolina, Mlakar i Grgić

45+2' Kraj prvog poluvremena, rezultat je 2:1 za Varaždin

45+1' Teklić sada pokušava s lijeve strane, ali njegov udarac odlazi preko gola

43' Još jednom pokušavaju gosti udarcem iz daljine, Kalinić lako hvata loptu

42' Biuk je pogodio vratnicu, ali igra je zaustavljena jer je bio u zaleđu

39' Postonjski sada puca, Kalinić brani

34' Nova opasnost pred golom Bijelih, pucao je Stolnik, ali Kalinić je dobro postavljen

27' Gol za Varaždin! Lovrencsics je loše reagirao na dugu loptu Sentića, Šego je u nastavku akcije uputio udarac, a lopta se odbila od Katića i prevarila Kalinića

25' Šego puca iz daljine, Kalinić brani bez problema

17' Gol za Varaždin! Vuk je zakucao loptu pod gredu iz blizine, Kalinić je samo podignuo ruke

13' Šansa za Varaždin. Vuk je ubacio nisku loptu s lijeve strane, ali Brodić iz blizine šalje loptu preko gola

7' GOL! Livaja se sjurio po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Ljubičića, koji mirno zabija za 1:0

5' Brodić je uputio nezgodan udarac s udaljenosti od 20-ak metara, ali Kalinić brani

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi

25. svibanj 2022 20:59