Hajduksupersport hnl

Hajduk slavio na Poljudu protiv užasnog Osijeka, sjajni Livaja presudio

Piše D. Ka.
31. kolovoza 2024. - 22:32

Hajduk je na Poljudu pobijedio Osijek s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Marko Livaja u 56. minuti. Nakon siromašnog prvog poluvremena Hajduk se probudio i počeo igrati nešto bolje u drugom dijelu, mogao je pasti i još koji gol.

Bijeli su sada s 11 bodova drugi na ljestvici, dok je Osijek na dnu tablice s jednim.

UŽIVO:

90+6‘ Kraj utakmice

90‘ Igrat će se najmanje šest minuta sudačke nadoknade

89‘ Osijek se sada malo probudio, zaprijetio, pritišće u završnim minutama

86‘ Izlazi Livaja, umjesto njega ušao je Benrahou. Livaja je prije toga sjeo na travnjak, nije mogao nastaviti

81‘ I Pukštas sada prijeti, puca dobro iskosa, malo pored vratnice

79‘ Ponovno velika prilika za Hajduk! Trajkovski je uzeo loptu Nejašmiću, bio je sam pred vratima, ali Malenica je obranio

76‘ Dvije zamjene kod Hajduka, izlaze Kalik i Hrgović, ulaze Sigur i Dajaku

75‘ Zakašnjeli start Rakitića i žuti karton. Ponovljena snimka pokazuje da je igrač Osijeka možda malo prenaglasio prekršaj

73‘ Ponovno Hajduk dobro prijeti. Odbila se lopta do ruba šesnaesterca gdje je sam bio Krovinović na šutu, ali je blokiran, Hajduk ima korner

66‘ Malo se sada poigravao s loptom Lučić, blizu mu je bio Jakupović, sve je na kraju riješila obrana "bijelih"

58‘ Zabio je sada Hajduk drugi gol, Pukštas je bio strijelac, ali je gol poništen zbog zaleđa koje se nekoliko minuta pregledavalo

55‘ Gol! Hajduk vodi 1:0! Sjajno su kombinirali Livaja i Pukštas, Amerikanac je odigrao dupli pas s Livajom koji je pobjegao obrani Osijeka pa matirao Malenicu. Zvao je VAR suca zbog mogućeg prekršaja u začetku akcije, ali Zebec je potvrdio gol

47‘ Durdova mijenja Trajkovski

46‘ Kakva sada prilika Hajduka! Ovo je trebao biti gol. Durdov i Hrgović su sjajno kombinirali na desnoj strani, poslao je Hrgović loptu u sredinu, bio je tamo Kalik, plesala je lopta po crti, sjajno je Malenica bez gledanja skinuo. U nastavku je skinuo i udarac Hrgoviću s metra udaljenosti. Sigurno će biti jedna od najboljih obrana sezone

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

Ante Cizmic/Cropix

45+3‘ Kraj prvog poluvremena, jako siromašna utakmica. Osijek bez ijednog udarca, Hajduk tek nešto bolji

44‘ Nešto življa utakmica kako se bliži poluvrijeme. Kalik se sada dobro okrenuo u šesnaestercu i pucao, malo pored gola

42‘ Rakitić puca pored vratnice

41‘ Slobodni udarac za Hajduk iz dobre pozicije, Rakitić se namješta

39‘ Pokazao je sada Durdov svoju vještinu, stvorio najbolju priliku u ovoj siromašnoj nogometnoj večeri. Sjajno se na desnoj strani riješio svog čuvara i pucao iskosa, Malenica se morao ispružiti i obraniti

34‘ Pobjegao je Pukštas obrani Osijeka, sjurio se prema golu, ali je srušen nakon duela, srušen je malo kasnije i Rakitić, tražili su hajdukovci prekršaj. U nastavku akcije Osječani su krenuli u kontru, zaustavio je Durdov povlačenjem i zaradio žuti karton

31‘ Pola sata je prošlo bez ijedne bolje šanse. Nijedna momčad ne zna kako probiti obranu druge. Nekih pokušaja ima, ali sve jalovo

28‘ Označio je sudac kratki odmor za osvježenje

23‘ Nekoliko puta Hajduk je došao visoko naprijed, ali nijednom nije uspio stvoriti bolju šansu

19‘ Već je Osijek prisiljen mijenjati, ozlijedio se Kemal Ademi, u igri je Jakupović. Zanimljivo, Jakupović je za Osijek potpisao u petak, a u četvrtak navečer je igrao utakmicu Konferencijske lige za Maribor protiv Djurgardena

14‘ Dobra sada prilika za Hajduk, Elez je odigrao u prostor za Livaju, nije Hajdukova desetka uspjela primiti loptu.

9‘ Gostujući vratar se pridigao, igra je nastavljena

7‘ Pucao je sada dobro Durdov iz daljine, vrataru Malenici lopta je ispala iz ruke, došlo je do sudara njega i natrčalog Kalika, suđen je na kraju prekršaj u napadu. Ukazuje se pomoć Malenici

2‘ Prvi dobar izlazak Hajduka, Diallo je pronašao Kalika koji je s lijeve strane ubacio u sredinu, bio bi korner, no označeno je zaleđe