Hajdukpripremni susret

Slatka pobjeda Hajduka nad Fenerbahčeom za kraj priprema: bljesak mladog talenta Durdova oduševio je navijače Bijelih

Piše R. R.
10. srpnja 2024. - 21:10
Graz, Austrija, 100724. Stadion Merkur Arena. Fenerbahce - Hajduk, posljednja utakmica sredisnjeg dijela priprema nogometasa Hajduka. Na fotografiji: Edin Dzeko, Niko Djolonga, Marko Capan.Damir Krajac/Cropix

U pripremnom susretu igranom u Grazu pred 3.000 gledatelja, nogometaši Hajduka pobijedili su turskog doprvaka Fenerbahče sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Bruno Durdov u 85. minuti.

Bila je to četvrta pripremna utakmica Hajduka pod vodstvom novog trenera Gennara Gattusa te druga pobjeda nakon trijumfa protiv ukrajinskog Rukha iz Lavova (3-1). Protiv slovenskog Radomlja Splićani su upisali poraz (0-1), te remi s ukrajinskim Šahtarom (1-1)

Utakmica protiv Fenera kojeg vodi portugalski stručnjak Jose Mourinho bila je tvrda, prava natjecateljska. Susret je odlučio gol Durdova u 85. minuti.

Melnjak je ubacio s lijeve strane, Durdov primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo svog čuvara i pucao u bliži kut gola Ertugrula Cetina koji je u drugom poluvremenu zamijenio Dominika Livakovića.

Za turski sastav je do 79. minute igrao Edin Džeko kojeg se danima povezivalo s splitskim klubom, no sve je izglednije kako BiH reprezentativac neće preseliti u Hajduk.

Za Fener, koji je nastupio bez četvorica reprezentativaca s EURO-a, bila je druga pripremna utakmica nakon remija s Admirom (1-1).

Semafor

HAJDUK - FENERBAHČE

Graz - Merkur Arena.

HAJDUK: Lučić - Moufi, Uremović, Šarlija, Diallo - Kalik, Capan, Pukštas - Đolonga, Jurak - Livaja

Klupa: Silić, Buljan, Kalinić Prpić, Šošić, Melnjak, Elez, Krovinović, Brajković, Hrgović, Durdov, Skelin, Skoko, Antunović, Kavelj

FENERBAHČE: Livaković - Osayi Saumuel, Djiku, Rodrigo Becao, Merca, Krunić, Elmaz, Fred, Kent, Under, Džeko,

Klupa: Egribayat, Cetin, Peres, Ortakaya, Akcicek, Demir, Crespo, Szymanski, Zajc, Emre Mor, Arkutcu, Umut Nayir.

Graz, Austrija, 100724.
Stadion Merkur Arena.
Fenerbahce - Hajduk, posljednja utakmica sredisnjeg dijela priprema nogometasa Hajduka.
Na fotografiji: Edin Dzeko, Niko Djolonga, Marko Capan.

88‘ Moufi je napravio žuti karton, spriječio je kontru Fenera

85‘ Melnjak je izvrsno ubacio s lijeve strane, lopte je sve preletjela, došla na drugu stranu gdje je sačekao Bruno Durdov koji se oslobodio čuvara prekrasnom minijaturom i onda probio vratara Cana za vodstvo

82‘ Iz igre su izašli Livaja i Kalik, ušli su Skoko i Šošić

80‘ Zajc je pucao i slobodnog udarca, ali se lopta zabila u živi zid

79‘ Izašao je Džeko i Djiku, as novi igrači su Umut Nayir i Peres

75‘ Nova dvostruka izmjena kod Hajduka, Melnjak i Antunović su ušli u igru, izašli su Diallo i Capan

72‘ Nova pauza za osvježenje

71‘ Trostruka zamjena kod Hajduka, izašli su Lučić, Šarlija i Jurak, a ušli su Kalinić, Prpić i Krovinović

70‘ Pukštas je faulom zaustavio kontru i dobio je žuti karton

68‘ Dobar pritisak Hajduka, nekoliko nabačenih lopto, ali bez konkretnog udarca na gol

66‘ Elmaz je dobio žuti karton jer je rukama oborio Juraka

64‘ Još jedan dobar izlazak Hajduka prema naprijed, brza tranzicija i lopta na kraju od Durdova ide na drugu stativu, ali je tamo zakasnio Pukštas

60‘ Brzi izlazak Hajduka prema naprijed, Durdov je odlično prebacio na drugu stranu, Kalik je pucao "iz prve" ali prilično neprecizno

58‘ Dvostruka zamjena kod Fenera, izašli su Under i Krunić, ušli su Emre Mur i Szymanski

53‘ Kalik je gurnuo loptu u prostor, ali je Pukštas bio u zaleđu

52‘ Nova velika prilika za Fener, pogriješio je Jurak, sam je ispred gola bio Frend, ali je Lučić spasio odličnom obranom, u nastavku akcije Under je gurnuo loptu prema Džeki, ali je bio predaleko napadač Fenera da bi pogodio

50‘ Lagana uspavanka, ništa se posebno ne događa u nastavku

46‘ Kod Hajduka jedna izmjena umjesto Hrgovića u igru je ušao Durdov, kod Fenera su novi igrači Egribayat i Akcicek

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45‘Kraj prvog poluvremena

43‘ Potpuno je pao ritam igre, uglavnom se sve događa na centru terena

38‘ Ubacio je Diallo s lijeve strane, Đolonga je bio u skoku, ali je lopta otišla pored gola, Mercan je malo nastradao u skoku, sudario se sa suigračem

36‘ Nabačena lopta na drugu stativu, Uremović je očistio ispred Besao, činilo se pak da je napadač Fenera zadnji igrao loptom

34‘ Prošao je Kent po boku, Uremović je odbio ispred Džeke, a potom je Fred s ruba kaznenog prostora pucao visoko preko gola

30‘ Zakačili su se na centru Livaja i Djiku, stoper Fenera je napravio faul, ali su još malo nastavili nagurivati, na kraju su obojica zaradili žute kartone, a igrači su se brzo razdvojili

27‘ Livaja je uspio dobiti duel s Besaoom, ali je Đolonga dugo tražio prostor za šut, na kraju je bio blokiran, a u nastavku je i faulirao Krunića za žuti karton

25‘ Pauza za osvježenje

24‘ Pucao je Fred preko gola s više od 20 metara

20‘ Stigao je i Hajduk naprijed, ubačaj Moufija s desne strane, Mercan je odbio u korner

14‘ Gužva nakon kornera, Džeko je prenio loptu na drugu stativu, Krunić je ostao nepokriven, pucao je glavom, ali je Šarlija na gol-crti obrano

13‘ Velika obrana Lučića, Džeko je dobio loptu u prostor od Undera, između dva stopera Hajduka, dobro pucao, ali je vratar Hajduka skratio kut i obranio

10‘ Hajduk ima veliku podršku s tribina, ali malo to pomaže u igri, dosta su Bijeli zbijeni u svojoj polovini

5‘ Fener je krenuo dosta jako, dominira posjedom i imao je već tri kornera, ali bez velikih šansi