Hajdukanja prva zabila

Hajdučice pobijedile u povijesnom nastupu i to protiv ekipe Pregrade koju mnogi vide kao glavne konkurentice za ulazak u prvoligaško društvo

12. rujna 2021. - 22:33

Prvi, povijesni nastup ženske ekipe Hajduka bio je i pobjednički. Na startu drugoligaške sezone Splićanke su na pomoćnom travnjaku stadiona u Poljudu s uvjerljivih 3:0 svladale Pregradu, koju mnogi vide kao glavnog konkurenta "hajdučicama" na putu do Prve lige.

Čast da bude prva strijelkinja u ovoj novoj priči - koja se dogodila u sklopu suradnje s već postojećim klubom Marjan koji je promijenio ime i postao Hajduk - pripala je sedamnaestogodišnjoj Anji Prskalo. Ona je u 13. minuti prihvatila dugu loptu suigračice Laure Sušak, prevarila gostujuću vratarku i pogodila za 1:0.

Već je do poluvremena, točnije u 33. minuti, Hajdukova prednost bila udvostručena zahvaljujući još jednoj djevojci od 17 godina, Lani Rusković koja je pratila ispucavanje vratare Karle Jonjić, pobjegla ču...

19. travanj 2024 16:48