HajdukDOSJEI X

Karoglanov Hajduk ruši sve pred sobom, a jaki su i na europskoj sceni, u društvu s Manchester Unitedom, PSV-om...

Piše Marko Bilić
29. studenog 2023. - 15:10

Hajduk je upao u još jedan nevjerojatan niz. Nakon što su Bijeli tek u devetom poljudskom susretu uspjeli zabiti gol u prvom poluvremenu (Pukštas Varaždinu), a da priča bude još luđa sva ta poluvremena završila su 0:0, splitska momčad opet ima jednu "rijetku nulu".

Naime, u 16 dosadašnjih prvenstvenih utakmica Hajduk ni jednu nije odigrao – neriješeno. Remi nije rijetka pojava u nogometu, dapače, jedna je od tri moguće opcije, ne događa se baš često da neka momčad u 16 utakmica niti jednom ne remizira.

Ne treba navijače Hajduka na to podsjećati, ali za one rijetke koji ne znaju, Bijeli imaju 12 pobjeda i četiri poraza.

Ima li još takvih? Pogledao sam ‘Lige petice‘, pa još i druge lige tih država, dakle, sve skupa deset liga Italije, Španjolske, Engleske, Francuske i Njemačke, plus ligu u Nizozemskoj, Belgiji, Škotskoj, Portugalu...

Osim Hajduka, nulu u rubrici remija imaju još samo Manchester United (13 utakmica), PSV Eindhoven (13), Stuttgart (12), Waalwijk (12) i u engleskom Championshipu Leicester (17). Baš taj Leicester nam ‘kvari priču‘ jer bi Hajduk s 16 utakmica ‘bez iksa‘ bio trenutni rekorder.