Domaći nogometKvalifikacije za EP

Šesta pobjeda u nizu: mladi ‘vatreni‘ pregazili i Austriju i zadržali stopostotni učinak

16. studenog 2021. - 22:34

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak u skupini A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2023. godine održati u Gruziji i Rumunjskoj 3-1 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Austrije u Reid-innkreisu.

Hrvatska je povela 3-0 golovima Lukasa Kačavende (14), Bartola Franjića (41) i Luke Sučića (55-11m), a poraz domaćih ublažio je Romano Schmid (67).

Izabranici Igora Bišćana do prednosti su stigli dalekometnim udarcem Kačavende čiji je pokušaj sa 25 metara iznenadio Hedla na domaćim vratima.

Bolju igru u prvom poluvremenu Hrvatska je okrunila još jednim golom, u 41. minuti Sučić je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve stane, najviši u skoku bio je kapetan Franjić, njegov se udarac odbio od vratnice i prešao gol-liniju prije no š...

05. svibanj 2024 06:27