Domaći nogometspektakl u vrgorcu

Senzacija u ‘malom balunu‘! Hajduk izbacio prvoligaša iz Kupa, u ludoj utakmici zabili im čak devet pogodaka

Piše Ivan Renić
28. listopada 2023. - 19:21

Veliko iznenađenje dogodilo se na futsal terenima. U sjeni Lige prvaka u Omišu i Zagrebu, Hajduk je u šesnaestini finala Hrvatskog kupa izbacio Vrgorac. Slavili su hajdukovci s uvjerljivih 9:4 (5:4). Vodstvo je u prvom poluvremenu prelazilo s jedne na drugu stranu. Vodio je Hajduk, pa okrenuo Vrgorac, samo da bi gosti u posljednjim minutama prvog dijela opet vratili vodu na svoj mlin.

Navalio je Vrgorac u nastavku, tražio izjednačenje, ali obrana Hajduka je izdržala na čelu s raspoloženim vratarom Pavlovićem. Štoviše, Hajduk je do kraja iskoristio nekoliko kontranapada i na koncu uvjerljivo slavio. Veliko je to iznenađenje. Trećeligaš je tako izbacio momčad iz najjačeg razreda hrvatskog futsala.

HMNK VRGORAC - MNK HAJDUK 4:9 (4:5)

Strijelci: 0:1 Kulić (1‘) 0:2 Vrdoljak (7‘) 1:2 Martinac (8‘) 1:3 Vrdoljak (11‘) 2:3 Bošković (14‘) 3:3 Kuzmanić (17‘ AG) 4:3 Martinac (18‘-10m) 4:4 Blažević (18‘) 4:5 Burilović (20‘) 4:6 Blažević (28‘) 4:7 Burilović (35‘) 4:8 Vrdoljak (39‘) 4:9 Blažević (39‘)

Vrgorac: Mihaljević, Sesar, Martinac, Govorko, Grbavac/Rašić, Kozarić, Barišić, Ivaković, Gašpar, Bošković, Jelavić, Kirevski, Turić. Trener: Saša Subotić

Hajduk: Pavlović, Kuzmanić, Gudelj, Kulić, Vrdoljak/Pleština, Čulum, Bradarić, Burilović, Blažević, Melvan, Kristić, Marasović. Trener: Marin Babić