Rijeka spriječila Osijek da dođe na vrh: fantastičnom partijom na Rujevici dodatno zakomplicirala utrku za prvaka

23. travnja 2022. - 22:22

Nogometaši Rijeke u derbiju su 32. kola Prve HNL kao domaćini na Rujevici svladali Osijek sa 3-1 (2-0), dok su u drugom subotnjem dvoboju istra 1961 i Lokomotiva igrali 2-2 (1-1).

Golove za Rijeku postigli su Robert Murić (19-11m), Haris Vučkić (36) i Josip Drmić (48), dok je Antonio Mance (65) smanjio na 3-1.

Oba sastava krenula su napadački u utakmicu, nekoliko uvodnih Oijekovih pokušaja obranio je vratar Rijeke Labrović, dok je prvi opasni Rijekin pokušaj, udarac Drmića iz 9. minute zaustavila vratnica. Rijeka je povela 10 minuta kasnije. Čeberko je neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru pa je sudac Zebec pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Murić. Do kraja prvog poluvremena Rijeka je bila mnogo bolji suparnik te je u 30. minuti Selahi snažn...

01. svibanj 2024 23:20