Rakitićev gol treći najbrži u završnim utakmicama LP-a

7. lipnja 2015. - 11:39
Pogodak koji je u 4. minuti finalaLige prvaka u Berlinu između Barcelone i Juventusa (3-1) postigaohrvatski reprezentativac Ivan Rakitić treći je najbrži u završnimutakmicama najprestižnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

U eri Lige prvaka od 1992.godine od Rakitića su brži samo pogoci Paola Maldinija u 1. minuti 2005.godine, te Gaizke Mendiete u trećoj minuti finala 2001. godine. Najbržipogodak Lige prvaka postignut je nakon samo 10 sekundi igre, a dao gaje Roy Makaay 2007.

Barca je povela u četvrtoj minuti golom hrvatskog reprezentativcaIvana Rakitića, izjednačio je Alvaro Morata u 55. minuti, pogodak zanovo vodstvo Barce zabio je Luis Suarez u 68. minuti, a pobjedukatalonskog kluba potvrdio je Neymar u šestoj minuti sudačke nadoknade.