Domaći nogometpolufinalist

Puljani lako odradili posao, Hara zabio dva pogotka: trećeligašu Orioliku ovo je najveći uspjeh u 98 godina postojanja

16. ožujka 2021. - 17:00

Nogometaši Istre plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su svladali u gostima trećeligaša Oriolik iz Oriovca s 3-0 (0-0).

Za Istrane je dva gola zabio Japanac Taichi Hara (61, 86), dok je Mario Živatović zabio autogol u 89. minuti.

U malenome mjestu Oriovac, na pola puta između Gradiške i Slavonskoga Broda, Puljani su po izuzetno teškim uvjetima, kiši, razrovanom terenu i vjetru, za igru došli do plasmana u polufinale Kupa.

Trećeligaš Oriolik, kome je ovo najveći uspjeh u 98 godina postojanja, dominirao je u prvom dijelu, a već u prvih devet minuta Batalo i Marušić promašili su stopostotne prilike za pogodak.

Kazna je stigla u 61. minuti kada je Hara izbjegao zaleđe i pogodio za vodstvo Puljana. Pobjedu i prolaz potvrdio je opet Hara u 86. minut...

26. travanj 2024 17:23