Domaći nogometodlična generalka

Pobjeda za mir i optimističnu najavu pred Rusiju: Dalićevi džokeri s klupe donijeli preokret u Gradskom vrtu

Piše R.R.
8. lipnja 2018. - 22:10
rg_hrvatska_senegal-080618

Hrvatska je rezultatom 2:1 svladala Senegal u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj pred 16.000 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

Gostujuća reprezentacija povela je u 48. minuti pogotkom Sarra. Izjednačujući pogodak postigao je Ivan Perišić u 63. minuti iz slobodnog udarca sa 25 metara. Lopta se odbila od nekog od Senegalac u živom zidu, promijenila smjer i prevarila vratara Dialloa.

Pobjednički pogodak postigao je Andrej Kramarić u 78. minuti. Napadač Hoffenheima prvo je desnom nogom pucao i pogodio Koulibalyja u obrambenom bloku, no lopta se ponovno odbila do Kramarića koji je bez čekanja, iz voleja, lijevom nogom pogodio suprotni, lijevi kut senegalskih vrata.