Domaći nogometbitka u rotterdamu

Hrvatska je u finalu Lige nacija! ‘Vatreni‘ nakon drame produžetaka svladali Nizozemce i u nedjelju igraju za trofej

Piše A. J.
14. lipnja 2023. - 23:18

Hrvatska je nakon produžetaka pobijedila Nizozemsku rezultatom 4:2 i plasirala se u finale Lige nacija.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno prilika, ali u 34. minuti Nizozemci su izigrali obranu ‘vatrenih‘ i Malen je zabio za 1:0.

Hrvatska je bolje ušla u drugi dio, a to joj se isplatilo već u 53. minuti, kada je Gakpo neoprezno povukao Modrića u svom šesnaestercu, a Kovacs je pokazao na bijelu točku. Kramarić je bio siguran i dvije minute kasnije rezultat je bio 1:1.

U 73. minuti Ivanušec je pronašao Pašalića u sredini, koji se sjajno izvukao trojici Nizozemaca u pogodio za preokret. I kada se činilo da je sve gotovo, Nizozemcima se isplatio pritisak te je Koopmeiners nakon jednog odbijanca pospremio loptu u mrežu za 2:2 u posljednjim sekundama utakmice.