Domaći nogometKaos na kvadrat

Nije samo drama u finišu probudila traume Eura, ali barem je spriječen ‘ulazak u Guinnessa‘. Perišiću Dalić našao mjesto

Piše Frane Vulas
12. listopada 2024. - 22:07

Bez obzira na to što je Hrvatska prespavala prvih pola sata i finiš susreta, stigla je spretno i sretno preokretom do 2:1 pobjede nad Škotskom u Maksimiru. Ne može se reći nezasluženo, dapače, ali konfuzne scene kod na kraju zbog zaleđa poništenog pogotka gostiju za 2:2 u sudačkoj nadoknadi neodoljivo su podsjetile na traume s Eura. Spasio nas je ovaj put VAR. Prošli smo ovom prigodom nekažnjeno, ali ovo je bilo veliko upozorenje.

Da malo pojasnimo teški kaos iz dramatičnog finiša. Rumunjski sudac Istvan Kovacs je signalizirao četvrtom sucu i isti je potom podigao znak za četiri minute sudačke nadoknade. No, semafor je pokazivao 94 minute i 24 sekunde kada je Kristijan Jakić u jednoj tragikomičnoj situaciji poslao loptu u vlastitu mrežu. Čekanje na odluku iz VAR sobe t...

12. listopad 2024 22:11