Domaći nogometdruštvene mreže

Nakon povijesne blamaže novi udarac iz Ljubljane, Olimpija se narugala Rijeci, pogledajte

Piše Sport SD
30. kolovoza 2024. - 09:08

Težak debakl Rijeke u uzvratnom susretu play-offa Konferencijske lige, na gostovanju kod Olimpije u Ljubljani izgubili su rezultatom 5:0. Blamažu na travnjaku svoje momčadi i najteži poraz u povijesti na europskim utakmica dodatno su začinili navijači Rijeke neprimjerenim ponašanjem.

U 60. minuti izazvali su prekid, prvo su bakljama zasuli kazneni prostor u kojem je bio vratar Olimpije, a zatim su počeli bacati baklje i na zapadnu tribinu gdje su bili smještene domaći navijač. Reagirao je sudac i oba sastava su napustili travnjak dok se ne steknu uvjeti za nastavak, a to se dogodilo nakon pola sata što je Armada udaljena sa stadiona.

Osim što je Rijeka ostala bez Konferencijske lige čeka je i kazna UEFA-e.

- Noćna mora. Ispričavam se svima kojima Rijeka nešto znači. Izgledalo je kao da igramo s Real Madridom. Obrana koja u prvenstvu nije dobila, primila je gol u drugoj minuti. Nitko od igrača ne može vjerovati što im se dogodilo - ispričao se nakon utakmice trener Rijeke Radomir Đalović.

Ljubljanska Olimpija nakon velike pobjede oglasila se na društvenim mrežama i narugala se Rijeci. Objavili su grafiku u kojoj je zmaj, simbol Olimpije, pobijedio morskog psa kojeg Riječani imaju na dresu.