Domaći nogometnakon ždrijeba

Najviše pamtimo Tursku

12. prosinca 2015. - 23:55
Od protivnika koji nas čekaju na Euru 2016. hrvatska nogometna reprezentacija je najviše natjecateljskih utakmica odigrala protiv Turske.

Prva je bila na Euru 1996., a Hrvatska je u svom prvom povijesnom nastupu na Europskom prvenstvu pobijedila Tursku pogotkom Gorana Vlaovića četiri minute prije kraja susreta. U tom susretu Hrvatska je igrala u sastavu: Ladić - Jarni, Štimac, Bilić, Jerkan, Asanović, Prosinečki, Boban (Soldo 57), Stanić, Šuker (Pavličić 90), Bokšić (Vlaović 73).

No, na Euru 2008. doživjeli smo najšokantniji poraz. Hrvatska je na nevjerojatan način izgubila četvrtfinalni dvoboj od Turske. Ivan Klasnić je u 119. minuti doveo našu reprezentaciju u vodstvo 1-0, te se činilo da će nas njegov pogodak odvesti među najbolje četiri reprezentacije na kontinentu....
23. svibanj 2024 06:31