Liga prvaka: Pobjede Reala, PSG-a i Zenita

4. prosinca 2012. - 23:40
U posljednjem, 6. kolu Lige prvaka u skupinama A, B, C i D nogometaši PSG-a i Schalkea su osigurali prva mjesta u svojim skupinama, dok će u Europsku ligu kao trećeplasirani Ajax i Zenit.

Već ranije su prva mjesta u svojim skupinama osigurali Malaga i Borussia Dortmund, a treće mjesto i Europsku ligu Dinamo Kijev i Olimpiakos.

Od Europe se opraštaju Anderlecht, Manchester City, Montpellier i zagrebački Dinamo, a svi putnici u osminu finala bili su poznati i prije zadnjeg kola.

A hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić odigrao je impresivnu utakmicu u 6. kolu skupine D Lige prvaka u kojoj je njegov Real Madrid sa 4-1 slavio protiv Ajaxa...

Sjajno je Modrić razigravao svoje suigrače započevši na poziciji defenzivnog veznog uz Samija Khediru.

U 13. minuti sjajno je oduzeo loptu uklizavanjem, izbacio Karima Benzemu samog pred gol iskosa s desne strane, a francuski je napadač nesebično asistirao Cristianu Ronaldu za 1-0. Kod drugog gola Reala koji je u 28. minuti zabio Jose Maria Callejon Modrić je bio izravan asistent sjajnom loptom koja je preletjela cijelu obranu nizozemskog kluba.

Treći gol "kraljevskog kluba" zabio je Kaka lijepim udarcem ljevicom s nekih 20-ak metara nakon dodavanja Ronalda. Ajax je smanjio u 60. minuti nakon pogreške i nepotrebnog izletavanja pričuvnog Realovog vratara Antonija Adana. Strijelac je bio Derk Boerrigter udarcem ljevicom s ruba kaznenog prostora u nebranjenu mrežu.

Konačnih 4-1 je svojim drugim golom na susretu postavio Callejon glavom nakon ubacivanja Morate s desne strane. Modrić je odigrao svih 90 minuta, a spomenuta asistencija bila mu je prva za Real u Ligi prvaka u trećoj utakmici koju je započeo u ovom elitnom natjecanju.

Prebogati Manchester City oprostio se od daljnjeg sudjelovanja u europskim natjecanjima, imali su „građani“ priliku, istinu ne veliku za izboriti nastup u Europskoj ligi, ali su je porazom kod Borussije iz Dortmuna propustili. Zanimljivo je da je strijelac na Signal Iduni za „žute“ bio Julian Schieber kojemu je to ovosezonski prvijenac u Ligi prvaka zabio. Utrčao je pravovremeno nakon sjajnog prizemnog Jakuba Blaszczykowskog s desne strane i s ruba peterca ugurao loptu u mrežu. Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za aktualnog njemačkog prvaka.

Zenit je opravdao velika ulaganja barem plasmanom u Europa ligu, iako to neće oduševiti previše vlasnike koji su ciljali na puno više. Uoči posljednjeg kola u C- skupini znalo se da su osminu finala izborili Malaga i Milan, ali se nije znalo ime kluba koji će dočekati europsko proljeće u Europa ligi. Zenit je došao do prve gostujuće pobjede u devet posljednjih gostujućih europskih utakmica. U prethodnih osam sastav Luciana Spallettija je upisao tek dva remija i čak šest poraza.

Schalkeu je bod iz Montpelliera bio dovoljan za prvo mjesto B-skupine, francuski je aktualni prvak bio bolji opasniji, omjer udaraca u gol 18-5, odnosno u okvir gola 9-1 dovoljno govori. A momčadi iz Gelsenkirchena na ruku je išao i poraz „topnika“ u Pireju zanimljivo je da su Olympiakos i Arsenal već treći puta u četiri sezone u istoj skupini i u svih šest dvoboja uvijek je pobjeđivao domaćin.

U izravnom dvoboju PSG je kod kuće svladao Porto i na taj način osigurao bolju startnu poziciju za nastavak u Ligi prvaka.

Rezultati:

SKUPINA A:

PSG - Porto 2:1 (Thiago Silva 30, Lavezzi 61//Jackson Martinez 33)

SKUPINA B

Montpellier - Schalke 1:1 (Herrera 59//Hoewedes 56)

Olimpiakos - Arsenal 2:1 (Maniatis 64, Mitroglu 73//Rošicki 38)

SKUPINA C

Milan - Zenit 0:1 (Danny 35)

Malaga - Anderlecht 2:2 (Duda 44, 61//Jovanović 50, Mbokani 90)

SKUPINA D

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (Schieber 57)

Real Madrid - Ajax Amsterdam 4:1 (Ronaldo 13, Callejon 27,88, Kaka 49//Boerigrter 59)