Domaći nogometslavlje u pločama

Jadran uvjerljivom pobjedom u Baškoj Vodi osigurao naslov prvaka 3. HNL Jug

Piše Ivo Sikavica, Jakov Kovačević
23. svibnja 2022. - 14:40

Uvjerljivom pobjedom u Baškoj Vodi Pločani su i matematički osigurali naslov prvaka Treće HNL Jug.

Iako je u prvome dijelu Urania imala terensku nadmoć, gosti su bili mnogo opasniji jer su iz protunapada ugrožavali gol domaćih.

U nastavku jadranaši su ubacili u veću brzinu i već u samom početku u 47. minuti vezni igrači domaćih izgubili su loptu na oko 40 metara od svojih vratiju, pri čemu se najbolje snašao iskusni Šutalo i s oko 20 metara pogodio mrežu Guća.

Baškovođani su počeli gubiti konce što je rezultiralo ubačajem s lijeve strane i pogotkom Antunovića glavom u 67. minuti, a konačan rezultat je postavio Pijević udarcem s oko 16 metara nešto malo prije posljednjeg sučevog zvižduka. Čestitke Ploćanima. (Ivo Sikavica)

Urania – Jadran LP 0:3 (0:0)

Baška Voda - Igralište SC. Gledatelja 150. Sudac: Marko Bilušić (Šibenik) - 7. Strijelci: 0:1 Šutalo (47), 0:2 Antunović (67), 0:3 Pijević (89).

Najbolji igrač: Mihovil Šutalo (Jadran LP).

Urania: Guć (6), Stojić (6), Pejković (6,5) (od 54 Vujčić 6), Poljak (6,5), Urlić (6) (od 72 Vujčić -), Barać (6), Islami (6,5) (od 54 Šiljić 6), Sikira (6,5), Popić (6), Brkić (6), Galešić (6) (od 54. Anđelić 6).

Jadran LP: Topić (6,5), Dulaj (6,5), Martić (6,5), Šutalo (7,5), Marić (7), Kalfić (7) (od 88 Pijević -),Raguž (6,5) (od 88 Lovrić -), Antunović (7) (od 77. Herceg -), Kordić (6,5), Romić (6,5) (od 87. Vlatković -), Nikolac (6,5).

Gosti su zaprijetili već u 2. minuti, Damir Rašić izbacio je loptu ispred svojih vrata. A u 12. minuti se našao pred vratima gostiju, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora otišao je zamalo iznad grede. Potom se igralo uglavnom između kaznenih prostora, bez većih opasnosti po vratare. Monotoniju je prekinuo Vodopija koji se u 36. minuti našao u prigodi, ali je bio neprecizan.

U nastavklu su se nametnuli domaći, bili nadmoćniji, a takva igra je izrodila nekoliko prigoda. Prvu je imao Tokić koji je pucao glavom u 50. minuti, a vratar Stojanov izbio loptu u korner. Gol su Makarani postigli u 73. minuti. Tomaš je glavom spustio loptu za Katića koji prizemnim udarcem sa 14 metara pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja susreta su pokušavali Brnić i Katić, ali njihovi udarci nisu bili opasni po vrata gostiju. (Jakov Kovačević)

Zmaj (M) - Primorac (B) 1:0

Makarska. Igralište GSC. Gledatelja 100. Sudac: Luka Liković (Krvavac) - 7. Strijelac 1:0 Katić (73). Najbolji igrač: Toni Katić (Zmaj).

Zmaj (M): Blažević -, Lozina (6,5), Serdarević (7), Tomaš (7), Boban (6) (od 65. Marić 6,5), Šalinović (6,5), Tokić (7), Damir Rašić (6,5), Katić (7) (od 90. Roso -), Danijel Rašić (6,5), Zekoli (5,5) (od 46. Brnić 6,5).

Primorac (B): Stojanov (6), Kulaš (6), Birkić (5,5) (od 80. Bezinović -), Bitunjac (5,5), Vodopija (6,5), Nakić (6), Lazarovski (6), Musa (6), Kadija (5,5) (od 80. Mehić -), Šare (6), Jurišić (6).

05. srpanj 2022 17:44