Domaći nogometeuro u berlinu

Potop Hrvatske na otvaranju Eura; Španjolci razbili Vatrene u Berlinu

Piše D. KA.
15. lipnja 2024. - 19:53

Hrvatska nogometna reprezentacija je u prvoj utakmici Europskog prvenstva izgubila od Španjolske s 3:0. Zabijali su Morata u 29., Ruiz u 32. minuti i Carvajal u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Idući ispit za Hrvatsku je Albanija, u srijedu od 15 sati.

Uživo

90+5‘ Kraj utakmice

90‘ Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade

84‘ Probao je Perišić s distance, ali samo u blok

81‘ VAR je poništio gol. Perišić je prerano utrčao u šesnaesterac za vrijeme izvođenja penala

80‘ Gol! Petkoviću je penal obranio Simon, ali mu je Perišić dodao loptu natrag, Petković je samo plasirao u praznu mrežu!

78‘ Penal za Hrvatsku! Rodri je srušio Petkovića pred praznim golom!

72‘ Petković je u igri umjesto Kramarića

70‘ Smirio se tempo utakmice, prošlo je nekoliko minuta od zadnjeg većeg uzbuđenja

65‘ Izlaze Modrić i Kovačić, ulaze Mario Pašalić i Sučić

56‘ Perišić umjesto Budimira

55‘ Kakva prilika za Hrvatsku, nevjerojatno su se Španjolci obranili. Napravila je Hrvatska nered u šensaestercu Španjolske, odbijena lopta došla je do Stanišića, njegov udarac sjajno je blokirao Cucurella, u nastavku akcije Budimir je glavom pucao, ali je Simon izbio loptu.

52‘ Veliki nered u obrani Hrvatske, mogla je Španjolska opet zabiti. Sjurio se Pedri prema golu Hrvatske, ostavio loptu za samog Yamala čiji šut iskosa nevjerojatno brani Livaković

50‘ Kramarić je ostavio loptu za Gvardiola, čiji udarac završava u bloku

46‘ Početak drugog poluvremena, Dalić nije napravio zamjene za vrijeme odmora, iako se Perišić već tijekom prvog dijela pošteno zagrijavao

45+2‘ Kraj prvog poluvremena

45+2‘ Gol. Španjolska vodi 3:0. Sjajno je ubacio Yamal s desne strane točno pred gol, natrčao je Carvajal i lagano "dodao" loptu u mrežu za veliku prednost pred poluvrijeme

45‘ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

45‘ Probala je Hrvatska dvaput iz daljine, prvo Kramarić, pa minutu poslije i Kovačić. Oba puta bez opasnosti po Španjolce

41‘ Kakva sada prilika za smanjenje vodstva! Majer je ubačajem pronašao Gvardiola na lijevoj strani, njegov šut je išao prema drugoj vratnici, za koji centimetar je bio prekratak Budimir da loptu samo dotakne i pogura u mrežu

33‘ Mogla je Hrvatska smanjiti prednost, udarac Brozovića odbio je Simon, ali samo do Majera koji je natrčao s desne strane, ipak, njegov udarac je zatresao vanjsku stranu mreže

32‘ Gol. Zabili su Španjolci drugi gol u tri minute. Ruiz je primio gol na rubu šesnaesterca, lažnjacima je sebi stvorio prostor pored Modrića i Brozovića te sjajnim udarcem matirao Livakovića

30‘ Odmah je opasna bila Hrvatska, dosta terena je pretrčao Kovačić, pucao s nekih 17 metara, ali brani Simon

29‘ Gol. Španjolska vodi 1:0. Utakmica se smirila na nekoliko minuta. Tada su Španjolci osvojili jednu loptu na sredini terena, ostao je Ruiz s puno prostora oko njega, sjajno je dodao u prostor za Moratu koji se sjurio sredinom terena sam prema Livakoviću i zabio

22‘ Stanišić je ubacio s desne strane na Budimira, njegov udarac glavom nije precizan. Svejedno, nakon udarca se cijeli stadion digao na noge

18‘ Slobodni udarac Majera nije pronašao nikoga od suigrača. Ipak, Hrvatska se malo probudila i počela parirati u posjedu

17‘ Cucurella je napravio prekršaj na Majeru, Hrvatska ima slobodan udarac iz dobre pozicije

15‘ Yamal se sjurio po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, ali je loše udario loptu pa nema veće opasnosti po Hrvatsku

10‘ Pokušali su zaprijetiti ubačajem iz slobodnog udarca Španjolci, ali je lopta Nica Williamsa bila prejaka za njegove suigrače

7‘ Prvi udarac na utakmici, pucao je Morata s 15-ak metara, lagan zadatak za Livakovića

5‘ U početnim minutama Španjolska je malo pritisla, ali Hrvatska zasad bez problema otklanja sve opasnosti

1‘ Počela je utakmica

17:45 Popunjavaju se i zadnja mjesta na stadionu u Berlinu. Naravno, dominiraju hrvatski navijači

Ante Cizmic/Cropix

17:19 Izašli su igrači obje reprezentacije na travnjak, prošetati se i upiti malo početne atmosfere u Berlinu prije samog početka. Posebno su se pozdravili Modrić i Joselu, suigrači u Realu

17:05 Spremna je i hrvatska svlačionica u Berlinu

16:48 Stigao je i sastav Hrvatske, sve kako je i najavljeno:

16:40 Stigao je sastav Španjolske, sve je više-manje očekivano, na krilu počinje 16-godišnji Lamine Yamal, dok je španjolski izbornik iznenadio stavljanjem Cucurelle na lijevi bek umjesto najavljivanog Alejandra Grimalda

Španjolska: Unai Simon - Carvajal, Nacho, Le Normand, Cucurella - Rodri, Pedri, Fabian Ruiz - Lamine Yamal, Nico Williams - Morata

Ante Čizmić/Cropix

16:00 Čekamo službene sastave

Tekstualni prijenos atmosfere na berlinskim ulicama i na stadionu pratite OVDJE.

RANIJE

Hrvatski kralj klape zapalio restoran u Berlinu! A posebno iznenađenje sprema na stadionu tijekom utakmice

Hit snimka s ulica Berlina, njemački policajci zakuhali atmosferu s hrvatskim navijačima, ni ovo se ne viđa često

Gladnih u Berlinu neće biti! Pogledajte što naša ekipa izvlači iz automobila i kombija, maksimalno su spremni

Vatrenima u Berlin stigla poruka podrške s Poljuda, lijepe želje dolaze od Hajduka, posebno se istaknulo jedno ime

Šverceri luduju po Berlinu, Lucija iz Čaporica nam otvorila dušu pa otkrila nevjerojatne iznose koji se traže