Domaći nogomethrvatski kup

Sudac je imao pune ruka posla na utakmici Varaždina i Osijeka, gosti su prošli u četvrtfinale

9. studenog 2022. - 17:46

Nogometaši Osijeka i Lokomotive izborili su plasman u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa gostujućim pobjedama protiv Varaždina (2-1) i Bjelovara (1-0).

Nakon što je Varaždin u 14. kolu prvenstva, odigranom 22. listopada, pobijedio Osijek sa 4-1, ždrijeb je htio da se Varaždin i Osijek nađu i u osmini finala Kupa. Ovoga puta slavio je Osijek sa 2-1 u susretu sa čak četiri crvena kartona, devet žutih i ukupno 42 prekršaja.

Osijek je poveo već u osmoj minuti. Izvrsno je ubacio Karlo Bartolec s desnog krila, a Mijo Caktaš precizno ciljao glavom, poslavši loptu s desetak metara u lijevi kut nemoćnog Olivera Zelenike.

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 54. minuti golom Laszla Kleinheislera. Mađarski reprezentativac je ušao u šesnaesterac nakon proigravanja Miereza, dvoj...

27. srpanj 2024 02:48