Domaći nogometEUROPSKA LIGA ATLETICO MADRIDU

Falcao u Bukureštu srušio europski san ponosa Baskije

10. svibnja 2012. - 00:39
Madridski Atletico osvojio je Europsku ligu drugi put u tri sezone, u španjolskom finalu u Bukureštu bili su bolji od Athletic Bilbaa s 3:0. Dva prekrasna gola u prvom je poluvremenu postigao Kolumbijac Radamel Falcao, koji je drugu godinu za redom osvojio titulu najboljega strijelca ovoga natjecanja.

Već u 7. minuti načeo je mrežu Gorke Iraizoza, primio je loptu na desnoj strani šesnaesterca, napravio korak prema sredini i fenomenalnim udarcem pogodio suprotni gornji kut. Falcao je svoj drugi gol zabio u 34. minuti, primio je loptu okrenut leđima na šest metara od gola, sjajno se oslobodio protivničkih braniča Amorebiete i Aurtenetxea i pogodio za 2:0.

Od 70. do 79. minute Baski su imali tri prilike za smanjenje vodstva, no Ibai Gomez i De Marcos su pucali preko gola, a Susaet...
25. travanj 2024 03:13