Domaći nogometnedjelja na Lužnikiju

Evo gdje Francuzi vide svoju najbolju šansu za osvajanje svjetskog naslova

Piše V.B.
13. srpnja 2018. - 10:58

Na putu do finala Svjetskog prvenstva u Rusiji reprezentacija Francuske odigrala je šest utakmica, a Hrvatska jednu više – sedam! Kako sad to, pitate se.

E, pa, dok je Francuska u nokaut-fazi Argentinu (4:3), Urugvaj (2:0) i Belgiju (1:0) riješila unutar 90 minuta, Hrvatska je sve tri svoje prepreke preskočila nakon 120 minuta. Za proći Dansku i Rusiju Dalićevi su izabranici morali ići sve do jedanaesteraca, dok su Englesku u polufinalu ipak uspjeli izbaciti prije ruleta penala, u produžetku.

To je tri puta po 30 dodatnih minuta i eto ti 90. I svakako treba istaknuti, zapravo pohvaliti „kockaste“ što su u sva tri dvoboja gubili 1:0 i okretali rezultat u svoju korist.

Dok su Francuzi odmarali, Hrvati su radili prekovremeno i postali prva reprezentacija u povijesti svjetskih prvenst...

05. svibanj 2024 08:51