Dugopolje upisalo važna tri boda u borbi za ostanak, njihovi izravni konkurenti pobijedili Dinamo II

15. travnja 2022. - 19:40

Nogometaši Sesveta i ugopolja ostvarili su važne pobjede u borbi za ostanak u Drugoj HNL u susretima 24. kola igranima u petak, Sesvete su s visokih 4-0 (2-0) svladale Dinamo II, dok je Dugopolje sa 3-1 (1-0) nadvisilo BSK.

Za Sesvete su Mijatović i Muić zabijali u prvom, a Martinez i Vujanić u drugom poluvremenu.

U Dugopolju je sve do 83. minute bilo samo 1-0 golom Rodića iz kaznenog udarca, onda je Bagarić povećao na 2-0 da bi do kraja susreta Periša tresao mreže s obje strane terena.

Dugopolje je sada 11. sa 31 bodom, dok su Sesvete 12. sa 29, koliko ima i 13. Cibalia. Na dnu su Solin s 27, Kustošija sa 25 i Opatija sa 21 bodom.

Sesvete i Dugopolje nije pratila Cibalia koja se također bori za drugoligaški život te je izgubila u slavonskom derbiju kod Osijeka II 1-2. Vinkovčani su vodili golom Dogana, ali je Osijek II okrenuo rezultat preko Baića i Ivandića.

Nakon samo pola sata igre Orijent 1919 je na domaćem terenu, protiv zaprešićkog Intera, ostao s igračem manje. Unatoč tome riječki sastav je poveo golom Zrilića sedam minuta kasnije. Čuvao je vodstvo Orijent 1919 sve do 89. minute kada je Rešetar pogodio za goste i konačnih 1-1.

Zaprešićani su time nastavili pozitivan niz te u zadnjih osam utakmica imaju pet pobjeda i tri remija.

Na ljestvici i dalje vodi Varaždin sa 45 bodova, dva više od drugog Rudeša.

24. rujan 2022 16:33