Drama u Hrvacama: gosti zabili u posljednjoj minuti nadoknade i osigurali ostanak u ligi

Piše Mišo Gulić
3. lipnja 2023. - 19:57

Dramatična utakmica odigrala se u Hrvacama gdje su do pobjede stigli gosti golom u posljednjoj minuti nadoknade, a baš taj gol kojeg je zabio Jabita donio je zagrebačkoj momčadi i opstanak u drugoligaškom društvu.

U ranijoj fazi utakmice Hrvace je do vodstva doveo Botica u 12. minuti, da bi gosti poravnali u 26. golom Bibića.

Novo vodstvo domaćoj momčadi donio je Jandrek u 58. minuti, a napadački orijentirana momčad Trnja ponovno je do poravnanja stigla u 79. minuti golom Došena i tako kupila nadu u preokret koji se na kraju i dogodio kada su gledatelji već krenuli prema izlazu.

Hrvace - Trnje 2:3 (1:1)

Hrvace - Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 200

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 6,5

Strijelci: 1:0 Botica (12.), 1:1 Bibić (26.), 2:1 Jandrek (58.), 2:2 Došen (78.), 3:2 Jabita (95.)

Najbolji igrač: Basit Akinola Jabita (Trnje)

Hrvace: Bakota (6), Matanović (6), Barać (6), Ljubić (6) (od 72. Kelez -), Jandrek (7) (od 72. Luetić -), Bolanča (6) (od 86. Kukoč -), Botica (6), Vučković (6) (od 91. Kelava -), Botić (6,5), Vujčić (6), Škarić (6).

Trnje: Vujinović (6), Braun (6), Prpić (6) (od 72. Jabita 7), Radujković (6,5), Bibić (6,5) (od 55. Bužanić 6), Ceraj (6) (od 91. Čolić -), Ribić (6,5), Dobrilović (6) (od 72. Došen -), Banić (6) (od 46. Markanović 6), Kesse (6), Beloša (6).

24. travanj 2024 03:05