Domaći nogometPrijateljska

Dinamo pobijedio CSKA 1948 sa 6-2, igrale dvije momčadi

10. srpnja 2024. - 19:34

Nogometaši Dinama su odigrali prvu prijateljsku utakmicu na ljetnim pripremama u Austriji, s uvjerljivih 6-2 (1-1) su svladali sofijski CSKA 1948, prošle sezone osmu momčad bugarskog prvenstva.

Hrvatski prvak Dinamo je poveo u 28. minuti nakon što je odlično slobodan udarac s 25 metara izveo Sandro Kulenović i pogodio suparničku mrežu. Bugarski sastav je bio bolji tijekom prvog poluvremena. Dvije minute prije primljenog gola Bugari su pogodili okvir vrata, a imali su još dvije sjajne šanse prilikom kojih je odlično intervenirao golman Dinama Zagorac.

CSKA 1948 je do odmora ipak uspio izjednačiti, Teodor Ivanov je bio strijelac u 39. minuti.

Dinamo je ogled odigrao s dva potpuno različita sastava u dva poluvremena, a nešto pomlađeni kadar riješio je utakmicu na samom startu drugog dijela, te je odigrao odlično drugih 45 minuta. U 51. minuti je Leon Jakirović, inače sin trenera Sergeja, pogodio za 2-1, dok je Marko Rog u 54. povećao na 3-1.

Do kraja utakmice Dinamo je postigao još tri pogotka. Prvo je u 72. minuti svoju mrežu pogodio Ivanov, u 77. je mladi Noa Mikić zabio za 5-1, dok je Patrik Horvat bio strijelac za 6-1. U nadoknadi je CSKA 1948 ipak stigao do drugog gola na susretu, a strijelac je bio Piščević.

Na pripremama u Austriji nogometaši Dinama će još igrati protiv Besiktasa 13. srpnja te protiv ukrajinskog Krivbasa 17. srpnja. Po povratku u Zagreb hrvatski prvak bi do starta prvenstva morao odigrati još utakmicu protiv Šahtara iz Donjecka.

Prijateljska utakmica:

Dinamo - CSKA 1948 Sofija 6-2 (Kulenović 28, Jakirović 51, Rog 54, Ivanov 72-ag, Mikić 77, Horvat 80/Ivanov 39, Piščević 90+1)

06. rujan 2024 19:10