sponzor rubrike Powered by SuperSport
StoryEditorOCM
Domaći nogometderbi modrima

Jakirović srušio svoj bivši klub: Dinamo izdominirao blijedu Rijeku i slavio na Maksimiru

Piše Hina
27. kolovoza 2023. - 22:57
Ronald Goršić/Cropix
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Nogometaši Dinama svladali su Rijeku s 2-1 (1-0) u derbiju i posljednjoj utakmici 6. kola HNL-a odigranoj na stadionu Maksimir pred više od 9000 gledatelja.

Vodeći pogodak za Dinamo postigao je Marko Bulat u 37. minuti na asistenciju Brune Petkovića. U 84. minuti Petković je postao i strijelac, kad je iskoristio kazneni udarac za 2-0. U 90. minuti Marco Pašalić je iz slobodnog udarca, uz pomoć Luke Menala, svladao Nevistića za konačnih 2-1.

Šest dana otkako je napustio Rijeku i odlučio preuzeti vođenje Dinama, Sergej Jakirović je dobio priliku svoju novu momčad suprostaviti onoj koju je slagao za tekuću sezonu. Poput Jakirovića, i suparnički trener Željko Sopić je u derbiju debitirao na klupi novog kluba u HNL-u.

"Rat" na relaciji Rijeke i Dinama, koji je započeo Jakiro...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. srpanj 2026 21:14