Domaći nogomet29. kolo talijanskog prvenstva

Budan dvostruki strijelac za Parmu

20. ožujka 2008. - 00:18

Hrvatski nogometni reprezentativac Igor Budan postigao je oba pogotka za Parmu koja je u 29. kolu talijanskog prvenstva na domaćem terenu svladala Palermo sa 2-1, te osvojila važna tri boda u borbi za ostanak.

Budan je doveo svoju momčad u vodstvu u 52. minuti, izjednačio je Cavani u 68., da bi Budan u 90. minuti iz 11-erca donio sva tri boda svojoj momčadi. Budan je nakon tog pogotka zamijenjen u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Od ostalih hrvatskih igrača u Serie A Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta za Livorno koji je protiv Reggine remizirao 1-1, dok je Ivan Jurić odradio svih 90 minuta za Genou koja je također remizirala 1-1, ali protiv vodećeg Intera. Dario Šimić odgledao je novi domaći poraz Milana, 1-2 od Sampdorije, s klupe za pričuve.