Domaći nogometkvalifikacije za ep

Hrvatska minimalnom pobjedom došla na vrh skupine, Vatreni se neviđeno ispromašivali

Piše D. KA.
11. rujna 2023. - 20:09

Hrvatska je u Erevanu s 1:0 pobijedila Armeniju i preuzela vrh skupine. Jedini gol je postigao Kramarić u 13. minuti susreta. Vatreni su dominirali utakmicom, stvarali odlične šanse ali su se napromašivali. Onaj manji dio udaraca koji je išao u okvir gola, vratar Armenije Čančarević je branio.

Armenija se uglavnom oslanjala na kontre, ali nisu stvorili neke opasnije prilike po gol Hrvatske.

Na teren je u prvom poluvremenu nakratko uletio i dron, noseći zastavu regije Nagorno-Karabakh sporne, međunarodno nepriznate republike oko kojee se spore i sporadično ratuju već dugo susjedi Armenija i Azerbajdžan.

Hrvatska sada ima 10 bodova i zauzela je prvo mjesto u skupini. Druga je Turska s istim brojem bodova i utakmicom više.