Matea Jelić nakon dramatične borbe ostala bez odličja na Svjetskom prvenstvu

16. studenog 2022. - 11:27

Drugoga dana Svjetskog tekvondo prvenstva u meksičkoj Guadalajari hrvatski predstavnici  Matea Jelić, Ivan Šapina i Bruna Vuletić mogli su i do tri odličja, ali su na koncu na dramatičan način ostali bez ijednoga.

Olimpijska pobjednica i europska prvakinja, Matea Jelić zaustavljena je još jednom u borbi za odličje na svjetskim smotrama, i ovog puta kao i posljednja dva puta u drami posljednjih nekoliko sekundi.

Matea je u kategoriji do 67 kilograma bila slobodna u prvom kolu, u drugom je pobijedila s ukupnih 8-0 Uzbekistanku Ozodu Sobirjonovu da bi u osmini finala slavila i protiv Čileanke Claudije Gallardo s novih 2-0 u rundama. Četvrtfinalni meč bio je klasik na velikim smotrama, repriza četvrtfinala posljednjih olimpijskih igara i posljednjeg svjetskog prvenstva između Mat...

20. travanj 2024 04:12