Kubanac ostvario povijesni rezultat: svojim četvrtim uzastopnim olimpijskim zlatom ispisao je jednu od najvećih priča svjetskog sporta

29. srpnja 2020. - 16:09

U ponedjeljak su podijeljene prve hrvačke medalje na Igrama u Tokiju, a olimpijskim pobjednicima postali su Njemica Aline Rotter Focken (76 kg) te Kubanci Luis Orta (60 kg) i Mijain Lopez (130 kg) koji je osvojio četvrto uzastopno zlato.

U finalu do 76 kg slobodnim načinom Njemica Aline Rotter Focken sa 7-3 je pobijedila Amerikanku Adeline Gray. Bronce su u toj kategoriji osvojile Turkinja Yasemin Adar i Kineskinja Qian Zhou.

Do 60 kg grčko-rimskim načinom zlatnu je medalju osvojio 26-godišnji Kubanac Luis Orta koji je u finalu s 5-1 iznenadio dvostrukog svjetskog prvaka Japanca Kenichira Fumitu. U ovoj su kategoriji bronce osvojili Rus Sergej Jemelin i Kinez Sailike Walihan.

Među superteškašima (130 kg) 38-godišnji Kubanac Mijain Lopez došao je do četvrtog uzastopnog naslova olimp...

26. travanj 2024 23:14