Borilački sportovisrebrno odličje

Ivan Mikulić osvojio povijesnu paraolimpijsku medalju za hrvatski taekwondo: ‘Neke stvari su mogle biti bolje, ali srebro je tu oko vrata‘

4. rujna 2021. - 15:51

Posljednjeg natjecateljskog dana na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, Hrvatska je stigla i do već sedme medalje nakon što je paratekvondaš Ivan Mikulić (26) u finalu kategorije +75 kg izgubio od Iranca Asghara Aziziaghdama sa 10-12 osvojivši srebro.

Tokijska Makuhari Messe Hall očito je sretna za hrvatske tekvondaše. Nakon olimpijaca Mateje Jelić i Tonija Kanaeta i hrvatski paraolimpijac Ivan Mikulić osvojio je medalju u ovoj dvorani.

Podsjetimo, prvo zlato za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je sjajna tekvondašica Matea Jelić, potom je Toni Kanaet osvojio broncu, a niz je nastavio i paraolimpijac Ivan Mikulić osvojivši srebro.

Dečko sa splitske "Visoke" već je dolaskom u Tokio postao dio povijesti. Paratekvando je prvi put uvršten u program Paraolimpijskih igar...

26. travanj 2024 06:57