Bogata žetva na tatamiju u Gaziantepu: Anđelo Kvesić zlatni, Enes Garibović srebrni, Jelena Pehar brončana

28. svibnja 2022. - 18:48

Anđelo Kvesić europski je prvak u karateu u kategoriji teškoj kategorij nakon što je na 57. EP u turskom gradu Gaziantepu u finalnom dvoboju pobijedio Belgijanca Lucu Costu 13-7.

Bio je to dvoboj za sportsku karate povijest, u kojem je Anđelo sjajno krenuo, relativno brzo stigao do značajne prednosti 4-1. Tad je uslijedio mali pad, koji je belgijski natjecatelj iskoristio, te nešto više od minute prije kraja brzinski preokrenuo rezultat i poveo 7-4. U završnih nešto više od 40 sekundi serijom 9-0 Kvesić je na kraju slavio s velikom bodovnom razlikom. .

- Konačno sam i rezultatom tu gdje već, duboko sam vjerovao, odavno pripadam. Hvala Bogu, napokon sam uzeo zlato - ponosno je istaknuo novi europski prvak u kategoriji preko 84 kg.

U finalu kategorije do 84 kg Enes Garibović iz...

20. travanj 2024 14:44