Barbara Matić zlatna, Lara Cvjetko brončana na Grand Prixu Zagreb

Piše SPORT SD
16. srpnja 2022. - 19:49

Drugi dan judaškog Grand Prixa Zagreb donio je i dva hrvatska slavlja! Barbara Matić (do 70 kg) je završila dan sa zlatnom medaljom oko vrata, a Lara Cvjetko, u istoj kategoriji, osvojila je brončanu medalju.

Odlična subota hrvatskih judašica na Grand Prixu Zagreb 2022 okrunjena je s dvije medalje. Barbara Matić (do 70 kg) je osvojila zlato, a Lara Cvjetko (do 70 kg) broncu, dok je Iva Oberan (do 63 kg) došla do četvrtfinala i završila na 7. mjestu.

Matić je već na početku, protiv Mađarke Gercsak, pokazala kako je raspoložena, upisavši ippon u prvih 30 sekundi. Protiv Njemice Maekelburg trebao je wazari sredinom borbe, a zatim protiv Tsunoda Roustant, mlade Španjolke japanskog porijekla, wazari nakon kojeg je zahvatom dovršila prolaz u polufinale na domaćem tatamiju.