Policajci su u Sinju imali pune ruke posla. Sud je odredio zadržavanje u trajanju od pet dana 29-godišnjem vozaču osobnog vozila koji je u žurnom postupku odveden na sud zbog počinjenih prometnih prekršaja.
Policijski službenici su ga 21. lipnja u Sinju zaustavili i utvrdili da upravlja vozilom za vrijeme dok mu je na snazi zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima svih kategorija, određena rješenjem u razdoblju od 14. svibnja 2026. do 14. svibnja 2027. godine. Daljnjim postupanjem policijskih službenika vozač je alkotestiran te mu je izmjerena koncentracija alkohola od 0,67 g/kg.
Vozač je višestruki počinitelj prometnih prekršaja, koji je i ranije pravomoćno sankcioniran zbog upravljanja vozilom za vrijeme zabrane upravljanja motornim vozilima te zbog upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, a također je pod utjecajem alkohola izazvao prometnu nesreću.
Uhićen je, uz optužni prijedlog doveden je na nadležni sud. Predloženo je određivanje zadržavanja u trajanju od 15 dana zbog opasnosti od ponavljanja prekršaja te da mu se izrekne kazna zatvora u trajanju od 60 dana i novčana kazna u iznosu od 660 eura. Sud mu je odredio zadržavanje, nakon čega je predan u zatvor.
Ponovio prekršaj vožnje pod utjecajem alkohola
Policijski službenici Policijske postaje Sinj u četvrtak 18. lipnja 2026. oko 21 sat na državnoj cesti D1 u mjestu Brnaze zaustavili su 36-godišnjeg vozača osobnog vozila.
Obavljenom kontrolom i alkotestiranjem utvrđeno je da vozilom upravlja pod utjecajem alkohola. Izmjerena mu je koncentracija od 1,83 g/kg. Vozač je uhićen te je uz optužni prijedlog doveden na nadležni sud. Utvrđeno je da je u posljednje dvije godine već prekršajno prijavljivan zbog istovrsnog prekršaja, odnosno upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola.
Sudu je predloženo da mu se odredi zadržavanje u trajanju od 15 dana zbog opasnosti od ponavljanja prekršaja, da mu se izrekne kazna zatvora u trajanju od 30 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci. Sud mu je odredio zadržavanje od 15 dana, nakon čega je predan u zatvor.
Ponovno upravljao vozilom alkoholiziran
Policijski službenici Policijske postaje Sinj su u nedjelju 21. lipnja 2026. oko 23.55 u mjestu Gala zaustavili 24-godišnjeg vozača osobnog vozila koji je upravljao pod utjecajem alkohola od 1,88 g/kg.
S obzirom na to da je 24-godišnjak ponavljač prekršaja u prometu, koji je evidentiran za prekršaje upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, a u zadnje dvije godine prijavljivan je dva puta zbog istovrsnih prekršaja, uhićen je i u žurnom postupku odveden na sud.
Sudu je predloženo da mu se odredi zadržavanje u trajanju od 15 dana zbog opasnosti od ponavljanja prekršaja, da mu se izrekne kazna zatvora u trajanju od 60 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci. Sud mu je odredio zadržavanje od sedam dana, nakon čega je predan u zatvor.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....