O tome smo već i pisali, na neki način i pripremali ljubitelje trešanja i višanja – onih koje je stvorila majka priroda. Naime, u gotovo napuštenom kamenom zaseoku Medvidovići, odmah iznad samoga grada Imotskog, nalazi se zanimljiva plantaža domaćih trešanja i višanja.
To je plantaža u kojoj stabla toga voća nisu poredana na jednome mjestu, već su razasuta diljem samoga zaseoka i izvan njega, uz puteljke i suhozide. A sve te voćke tu su navrnute, odnosno nakalemljene na rašeljku.
Vrijedne ruke ljubitelja svoje baštine, inženjera građevine Slavka Medvidovića, godinama su navrtale mladice trešnje i višnje na rašeljku. Danas, nakon nekoliko godina, i trešnje i višnje došle su na rod. Mi smo ih fotografirali u punom sjaju cvjetanja te napisali da se svi oni koji žele doći tamo od sredine lipnja do početka srpnja, kada plodovi budu zreli, mogu besplatno poslužiti njima.
Obišli smo ovih dana tu svojevrsnu, zanimljivu samoposlugu na otvorenom, fotografirali zrele plodove i ostali iznenađeni, baš kao i meštar Slavko.
"Vrlo je malo onih koji su ozbiljno shvatili naš poziv, pa su evo sada i trešnje i višnje prepuštene pticama i pokojem ljubitelju prirode koji zaluta u taj divni kutak Imotskog. Još par dana i mislim da će mnogi plodovi propasti, a to je šteta. Sve je bilo besplatno.
Mi smo svoj zadatak izvršili – pozvali smo ljude da dođu u naš zaseok, vide stare kamene kuće, prošetaju na čistom zraku i pogoste se ekološki čistim trešnjama i višnjama, potpuno besplatno. Šteta što nas nisu shvatili ozbiljno", veli nam Slavko.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....