Na Biloj glavici kod Trilja u nedjelju je blagoslovljen obnovljeni Veliki križ kojega su vjernici Brodarića, Košuta, Vedrina i Trilja na tom mjestu podigli 1933. godine, na 1900. obljetnicu muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista, demonstrirajući i na taj način znak svoje vjere, nade i pripadnosti Kristu.
Taj stari Veliki križ oštećen je od udara groma i predstavljao je potencijalnu opasnost za slučajne prolaznike, naročito djecu koja su se tu znala zadržavati i igrati. Zbog toga je oštećeni križ srušen i na istom mjestu izgrađen je novi, armirano-betonske konstrukcije, dimenzija nešto većih od izvornog.
Na svečanosti održanoj u nedjelju s početkom u 19 sati svečanu svetu misu s obredom blagoslova predvodio je fra Marinko Vukman, sinjski gvardijan i rektor bazilike Čudotvorne Gospe Sinjske. Uz veliki broj pripadnika župe sv. Mihovila iz Trilja i župe Presvetog Srca Isusova iz Košuta, kao i drugih vjernika iz cetinskog kraja, fra Marinku Vukmanu koncelebrirali su don Ivan Delić, don Josip Dukić, don Mile Čalo i don Slavko Volarević, župnik župe sv. Mihovila i dekan Cetinskog dekanata. Među vjernicima bili su Ivan Bugarin, gradonačelnik Trilja i saborski zastupnik te Ivan Šipić, ministar demografije.
Na svečanosti je fra Marnko Vukman nedavno imenovanom liturgijskom poslužitelju u župnoj crkvi sv. Mihovila Arkanđela u Trilju Mati Župi darovao zlatni medaljon s likom Čudotvorne Gospe Sinjske.
Triljski župnik don Slavko Volarević izrazio je zahvalnost svim vjernicima koji su na bilo koji način sudjelovali u obnovi Velikog križa, posebno donatorima kojih nije bio mali broj.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....