StoryEditorOCM
Splitvelika obljetnica

Vjerovali ili ne - ova ekipa je maturirala prije 60 godina! Drže se ko mladići; neki više nisu s nama...

Piše SPLIT SD
23. lipnja 2026. - 12:28

Nekadašnji učenici 4a razrada Srednje tehničke škole “Nikola Tesla”, smjer “Jake struje”, nakon punih 60 godina ponovo su sjeli u klupe svoje stare škole u Spinutu.

Prisjetili su se đačkih dana uoči 22.6.1966. godine kada su položili ispit zrelosti, ali i dragih kolega kojih više nema. Iz ove generacije od 23 učenika, preminulo je njih devet.

Njih deset okupilo se pred školom, fotografiralo za uspomenu, a potom provelo nekoliko ugodnih sati uz sjećanja na lijepe dane iz rane mladosti i nezaboravne dogodovštine iz đačkih klupa.

Na ovom 60-tom maturalnom rođendanu našli su se Veljko Alabanda, Ante Andrić, Ivo Duhović, Božo Ećim, Ante Koceić, Mario Lolić, Vjekoslav Orlandini, Zvonko Roglić, Jure Topić i Milivoj Vrdoljak

Odsutni su Slobodan Dijaković, Ante Erceg, Boris Nadilo i Miloš Popović.

Preminuli su Ivo Bilić, Draško Drašković, Ivo Dubravčić, Stipe Juraga, Ivica Marković, Vladimir Mašković, Ante Smodlaka, Mladen Staničić i Žarko Šerka.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. lipanj 2026 12:29