StoryEditorOCM
Splitoporba zgrožena

Obični težaci ili bespravni graditelji!? Puljak šokirana Šutinim nastupom: ‘To je dimna zavjesa! Vraća im dug...‘

Piše SPLIT SD
3. studenog 2025. - 18:12

Ne smiruju se strasti oko stanja na splitskom Marjanu, posebice kada je u pitanju donošenje novog GUP-a, a sada se na gostovanje Tomislava Šute na Novoj TV osvrnula i Marijana Puljak.

- Gradonačelnik Splita Tomislav Šuta na Novoj TV najavio je da će “omogućiti pristup poljoprivrednim parcelama” u Park-šumi Marjan, obraćajući se bespravnim graditeljima kao “marjanskim težacima”. Iza te priče o “poljoprivredi” krije se jasna namjera, pomoći im da učvrste svoje pozicije i izbjegnu uklanjanje nelegalnih građevina na Marjanu.

Poljoprivreda je samo dimna zavjesa, a cilj je betonizacija park-šume. Umjesto da štiti javni interes, Šuta vraća dugove onima koji su devastirali Marjan.

Stranka Centar će pokrenuti tematsku sjednicu Gradskog vijeća o bespravnoj gradnji na Marjanu i poduzeti sve političke i pravne korake kako bismo spriječili bilo kakvo odstupanje od zakonske zaštite.

Marjan pripada svim građanima Splita, a ne maloj skupini ljudi koja ga želi pretvoriti u svoje privatno naselje. Ako gradonačelnik ne zna štititi Marjan, štitit će ga građani - žestoko je najavila na svojoj Facebook stranici.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. lipanj 2026 22:21