Na splitskom subredditu r/Split povela se rasprava o uspješnosti ovogodišnje turističke sezone u Splitu. Dok jedni kažu da je popunjenost njihovih apartmana odlična, drugi nisu jednako zadovoljni, a neki su primijetili da je na splitskim plažama gužva manja nego prošlih godina u isto vrijeme.
- Kakva je ova, još jedna u nizu katastrofalna sezona u najavi prema našim medijima? Iako, manja je nekako gužva po plažama - stoji u objavi.
Iako nitko ne spominje katastrofične scenarije, neki jesu primijetili da je početak sezone po popunjenosti nešto lošiji nego inače, no na to vjerojatno utječe i Svjetsko nogometno prvenstvo koje je upravo u tijeku.
- Nama hotel nikad puniji. Doslovno smo skoro na 100 posto, prošle godine se vrtili 55-70 cijelu sezonu i 8. mjesec dva tjedna 95-100 posto. Jedan od skupljih hotela u Hrvatskoj. Noć je 350 - 1500 eura, ovisno o pogledu itd.
- Popunjenost apartmana čudo. Govorila je Vlada - smanjite cijene. Dok je ovako nema zime i cjelogodišnjeg posla...Sezona je predobra, a tek kad završi Svjetsko... Radit će se punom parom.
- Manja je gužva jer je valjda Žnjan otvoren, čista logika, mediji uvik imaju nalog da prikazuju krivu sliku, a to šta smještaja ima praznog razlog su novootvoreni hoteli zadnjih par godina i svak normalan radije će uzest sobu u hotelu s punim ili polu pansionom, teretanom, spa, wellnessom i ostalim pogodnostima koje ne moš nikako ostvarit ako rentaš normalni apartman za približno istu cifru ka u hotelu, niko nije više lud...
Neki su dojma da je turista manje na ulicama i plažama:
- Šesti mjesec jedna rezervacija, obično bi bilo full, cijena ista zadnje 4 godine.
- Manje je ljudi na plažama - kad bi tako ostalo do kraja litaaaa!
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....