Anonimni član Facebook grupe "Split i okolo Splita" upozorio je na učestalo kretanje dostavnih vozila, kamiona i paletara kroz pješačku zonu u strogom centru Splita. U objavi navodi da se svakodnevno kroz pješačku zonu kreću teški paletari, kamioni i druga vozila, a tvrdi i da je prije nekoliko dana u Marmontovoj ulici zamalo došlo do ozbiljne nesreće kada je automobil vozio među pješacima.
- Svaki dan po centru Splita, u pješačkoj zoni, guraju se teški paletari i razni kamioni i auti. Prije neki dan skoro je nekoliko ljudi poginulo jer je auto vozilo slalom po Marmontovoj. Ima raznih oštećenja ploča po centru Splita od paletara kojima je zabranjeno ući. Paletari koji uništavaju palaču i razni kamioni ulaze kako tko prohtije.
Autor objave upozorio je na oštećenja kamenih ploča u središtu grada, za koja odgovornima smatra vozila koja prometuju pješačkom zonom, posebno paletare. Nisu mu sjele ni niske kazne za nepropisan ulazak vozila u zabranjenu zonu, zbog čega mnogi po njemu i krše pravila.
U objavi je pozvao gradske vlasti i nadležne službe da reagiraju prije nego što dođe do ozbiljnijih posljedica, a spominju se i imena pojedinih dužnosnika - gradonačelnika Tomislava Šute, dogradonačelnice Mateje Dorčić, predsjednice kotara Grad Lare Arapović Bonačić...
- Nek se nešto pokrene, pogotovo jer su ljudi već upozoreni. Ponajprije Lara Arapović Bonačić koja bi trebala nešto napraviti jer su konzervatori upozorili na ovo. I rečeno je u poglavarstvu Mateji Dorčić i Tomislavu Šuti. Zar se treba i DORH i policija angažirati da se nesto napravi? Nek netko preuzme odgovornost...- zaključuje anonimni autor.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....