StoryEditorOCM
SplitUvik kontra

Damir Šarac: Što je važnije - zelembaći ili zelenilo!? Ponašamo se ka barbari, a hlad nikad potrebniji... Afere se nižu

Piše Damir Šarac
25. lipnja 2026. - 11:55

Frka koju je oko javne nabave zelenila na šetnici od Duilova do Stobreča (napokon) digao gradonačelnik Tomislav Šuta, podsjetila me na jednu davnu ćakulu s poznatim našim arhitektom, a arhitekti su jako bitni jer kreiraju prostor u kojem ćemo još desetljećima uživati ili će nam se gaditi

 Govorili smo o krajobraznoj, landscape arhitekturi. Kako biraju koje će vrste posaditi? Nije valjda svejedno hoće li uz njegovu zgradu biti vitki, vertikalni čempres ili neka zelena kugla poput pelegrinke, kada bi trebalo staviti niža, a kada viša stabla, što je s grmljem i travom, zbog čega je na Mediteranu ludo saditi englesku travu...

Samo se nasmijao: „Pa što je tebi? Mi na prikazu stavimo zeleno. Nekad smo na makete lijepili one zelene spužvice i to je to. Zelena površina. A što ć...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. lipanj 2026 11:56