Iz minute u minutu stižu nam potresne scene s požarišta s omiške rivijere. Plameni jezici, koji su se doslovno širili brzinom svjetlosti, gutali su sve pred sobom. Tom kataklizmičnom ognju svjedočio je i Neno Doljanin, vlasnik restorana "Zvizdan" na Brzetu, kojem je u samo nekoliko minuta izgorio kompletni objekt.
– Ne znam što bih vam kazao, nego strašno... katastrofa. Taman se sezona nekako zahuktala i onda ovo. Ono što smo godinama stvarali izgorjelo je u trenu. Kojom se to brzinom širilo, teško je opisati. Negdje do 23.30 još smo bili u restoranu, a požar je negdje bio iznad Ruskamena. Međutim, već oko jedan sat iza ponoći naš je restoran, inače okružen visokim borovima, već bio u plamenu – vidno potresen je Doljanin.
– Izgorjelo je i nekoliko automobila, brodice... sve – dodaje.
– Idem taman natrag da vidim što je ostalo. Ali prema fotografijama koje mi je jutros poslao susjed, nisam optimističan. Ostao sam bez svega – teško govori Neno.
Nažalost, sličnih sudbina u okolici Omiša jutros je mnogo. Naši čitatelji šalju fotografije iz Slavinja, gdje je vatrena ognjica iza sebe ostavila samo prah i pepeo. Prema informacijama, izgorjelo je i područje bivšeg rasadnika HŠ-a na Brzetu. Srećom, objekt je spašen.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....