
U subotu, 15. veljače oko 1 sat policijski službenici Policijske postaje Trogir zaustavili su 29-godišnjeg vozača za kojeg je utvrđeno da upravlja vozilom pod utjecajem alkohola.
Izmjerena mu je koncentracija od 2,20 g/kg. Uhićen je i zadržan u policijskoj postaji do otrježnjenja nakon čega je odveden na nadležni sud.
- S obzirom na to da je 29-godišnjak višestruki ponavljač prometnih prekršaja i do sada je pet puta utvrđeno da upravlja vozilom pod utjecajem alkohola, sudu je predloženo da mu se odredi zadržavanje, da mu se izrekne kazna zatvora u trajanju od 60 dana i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom u trajanju od godinu dana.
Sud je prihvatio prijedlog policije i odredio mu zadržavanje u trajanju od sedam dana nakon čega je predan u zatvor. Također, sud je donio i presudu kojom ga je proglasio krivim, izrekao mu je kaznu zatvora u trajanju od sedam dana i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom u trajanju od šest mjeseci - navode u PU splitsko-dalmatinskoj.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....