NogometIdemo dalje

Šibenik svladao Goricu golovima Dolčeka i Čopa i stigao do četvrtfinala Hrvatskog Kupa, pogledajte fotogaleriju sa Šubićevca

Piše Krešimir Gulin
9. studenog 2022. - 20:46

U srazu dvije najlošije plasirane momčadi u prvenstvu, Šibenik se plasirao u četvrtfinale Kupa i tako po četvrti put preskočio prepreku koja im je rekordnih 18 puta bila previsoka otkako je neovisne Hrvatske.

Sigurno bi puno više osmijeha bilo na licu trenera Narančastih Marija Cvitanovića kada bi njegova momčad češće igrala Kup. Naime, jedine dvije pobjede u njegovom mandatu Šibenčani su ostvarili u tom natjecanju- najprije protiv porečkog Jadrana, a sada i kontra Gorice

Kako je i najavio, Cvitanović vodio je računa o tome da mu momčad u nedjelju igra važnu prvenstvenu utakmicu s Osijekom, pa je na klupi ostavio neke standardne igrače poput Rogića, Mese ili Delića.

U prvih 45 minuta Narančasti su bili puno bolji takmac, premda nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola. No, to ne znači da Šibenčani nisu bili opasni. Prijetili su preko Mislava Matića, Perića, Čopa, Dolčeka i Araija, međutim falilo im je preciznosti da uposle vratara Gorice Žigera.

Ako su već bili poslovično neučinkoviti u ofenzivi, Šibenčane barem može veseliti da su se vratili čvrstoj igri u obrani što ih je krasilo u prvom dijelu sezone, jer su potpuno otupili sve napade Gorice.

Inicijativu je Šibenik okrunio odmah na početku drugog poluvremena, točnije u 48. minuti. Još jednom je klasu pokazao Ivan Dolček, hajdukovac na posudbi na Šubićevcu. Lijepo je asistirao Arai, ali Dolček je napravio gotovo sve sam. Jednim potezom je izbacio Vojtka i Jovičića i onda majstorski potkopao loptu preko Žigera.

Samo pet minuta kasnije domaći su povećali vodstvo. Lijep dupli pas odigrali su Čop i Mina, a onda je Marjanović srušio Kolumbijca u kaznenom prostoru te je sudac Kolarić bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najtrože kazne bio je iskusni Duje Čop.

Do kraja je Šibenik mirno iskontrolirao stvari na travnjaku i poveo posao kraju. Dapače, Narančasti su bili bliže trećem golu, nego Gorica smanjenju, ali istaknuo se sjajnom obranom Žiger nakon efektnog udarca Dolčeka.

Nikša Stipaničev/Cropix

Šibenik- Gorica 2:0 (0:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 309. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec) -7. Strijelci: 1:0 Dolček (48.), 2:0 Čop (54./11 m). Najbolji igrač: Ivan Dolček (Šibenik).

Šibenik (4-3-3): Đaković (-)- Rom (6), Perić (6,5), M. Matić (7), Mina (7)- Rak (6,5) (od 80. Marasovic -), B. Matić (6), Skorup (6,5) (od 71. Mesa -)- Dolček (7,5) (od 88. Kreković -), Čop (7) (od 71. Delić -), Arai (6,5) (od 80. Špeljak -).

Gorica (3-4-1-2): Žiger (6)- Cruce- Corcy (-) (od. 37. Marjanović 5,5), Jovičić (5), Vojtko (5)- Wague (5,5), Pršir (5,5), Francois (5) (od 46. Julardžija 5), Keita (5) (0d 62. Brlek -)- Kapulica (5) (od 78. Caio Cruz -) - D. Jurić (5) (od 62. A. M. Jurić -), Vujnović (5).

27. travanj 2024 14:23