Nogometkramarić presudio

Hrvatska pobijedila Saudijsku Arabiju u generalnoj probi pred Svjetsko prvenstvo

Piše A.J./SD
16. studenog 2022. - 14:51

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Saudijsku Arabiju s minimalnih 1:0 u jedinoj prijateljskoj utakmici koju će odigrati prije početka Svjetskog prvenstva.

Zlatko Dalić u Rijadu je izveo izmiješanu postavu, a Saudijci su većinu susreta djelovali opasnije. Ipak, jedini pogodak na utakmici postigao je Andrej Kramarić u 83. minuti, dok su još dva pogotka "vatrenima" poništeni zbog zaleđa - jedan Kramariću, a jedan Perišiću.

Hrvatsku sada čeka dvoboj s Marokom 23. studenog koji je na rasporedu u 11 sati po našem vremenu.

Saudijska Arabija - Hrvatska 0:1

90+4‘ Utakmica je završila

90‘ Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

87‘ Perišić je zabio sjajan gol, ali on je poništen zbog zaleđa

83‘ GOL! Kramarić je ušao s lijeve strane i pogodio bliži kut Al-Owaisovog gola

80‘ Ulaze Bahebri i Al Dawsari, a izlaze Al Buraikan i Kanno

73‘ Kramarić je zabio na asistenciju Majera, ali pomoćni sudac je signalizirao zaleđe

72‘ Kanno sada pogađa vratnicu, Hrvatska je imala sreće

68‘ Iz igre izlazi Al Faraj, a ulazi Al Abed

65‘ Ulaze Perišić i Modrić, a izlaze Pašalić i Brozović

63‘ Velika šansa za Saudijce, ali lopta odlazi preko gola

61‘ Izmjena kod domaćina, izlazi Al-Shehri, a ulazi Haitham

58‘ Ulaze Vida i Kramarić, a izlaze Lovren i Petković

55‘ Petković je odlično odložio loptu za Brozoviću, ali njegov niski udarac odlazi pored gola

53‘ Lopta je Oršiću sjela na volej, ali on je ne zahvaća dobro

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

46‘ Kod Hrvatske u igru ulaze Oršić i Kovačić, a izlaze Vlašić i Sučić, dok kod domaćine u igru ulazi Tambakti umjesto Al-Boleahija

45+2‘ Kraj prvog poluvremena, dojam je da su Saudijci u prvih 45 minuta bili bolja momčad

45‘ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

38‘ Nova prilika za Saudijce. Al-Shehri je ostao sam i pucao glavom, ali lopta odlazi preko gola

28‘ Evo i prilike za domaćine. Barišić se loše pozicionirao i ostavio samog Al-Buraikana, koji puca ravno u Livakovića

27‘ Saudijci su posljednjih minuta lagano preuzeli inicijativu, iako i dalje ne uspijevaju doći u šansu

20‘ Tempo utakmice nije baš visok i osim onog Pašaelićevog šuta iz 9. minute, nismo vidjeli izgledne prilike ni od jedne ekipe