Mali nogometOkončan prvi dio natjecanja 2. HMNL

Kninjani servirali veliko iznenađenje- u leđa im gledaju Crnica i Hajduk

Piše Josip ČALETA-CAR
ANTE BARANIĆ/HANZA MEDIA
15. prosinca 2016. - 10:07

Veselo je bilo u Kninu nakon posljednjeg kola jesenskog dijela 2.HLML. Iako su se kao favoriti ovoga prvenstva isticali šibenska Crnica i splitski Hajduk, Kninjani će novu 2017. godinu dočekati na čelu prvenstvene ljestvice. Doduše na trenutak su ih prestigli igrači Crnice pobjedom nad Torcidom, no već u nedjelju su se igrači Kijeva vratili na čelnu poziciju koju drže od prvoga kola.

Dugo je trebalo favoritima iz Crnice da uhvate ritam, i sada kada su napokon dostigli željenu formu slijedi prvenstvena stanka. Posljednje kolo vodilo ih je u goste splitskoj Torcidi koja se ove godine pokazala kao vrlo neugodan protivnik. Crnica je znala da ih eventualna pobjeda ostavlja na bod zaostatka od vodećeg Kijeva, uz to Šibenčani su u Split stigli poprilično desetkovani, jer su zbog ozljeda u Šibeniku ostali Ante Mijat i Costa da Silva. Ipak, ozbiljnim pristupom Crnica je već u prvom dijelu stvorila prednost od dva pogotka (1:3), prvenstveno zahvaljujući raspoloženom kapetanu Draganu Radmanu koji je u ovom susretu bio četverostruki strijelac. U drugom dijelu nizom pogodaka Šibenčani su stigli do sigurne i uvjerljive pobjede od 2:8.
Znali su u Kninu da nemaju pravo na opuštanje u ogledu s Ustanikom, koji ako mu se dopusti može biti jako neugodan, stoga su mladići Kijeva od prve sekunde krenuli u napad, što je dalo rezultata već u prvih 20 minuta, kada su domaći ostvarili visoko vodstvo od 7:0. U nastavku igralo se lagano i bez uzbuđenja, pa su oni mlađi koji su dobili veliku minutažu uspjeli postići još dva pogotka za konačnih 9:0, i na najbolji način potvrditi posve zasluženo prvo mjesto nakon prvoga dijela prvenstva. Posebno valja istaknuti Kneževića i Šućura koji su postigli po tri pogotka. Zimska pauza ne smije uljuljati Kijevo koje je zasluženo na prvom mjestu, jer su igrali najatraktivniji futsal sa puno pogodaka, a to je ono što dovodi publiku u dvoranu.

Otočni derbi između Jezera i Murtera u potpunosti je pripao domaćinu. Već na poluvremenu Jezera su imala vodstvo od 3:0, a u samoj završnici sa još tri pogotka su u potpunosti ugasili Murter. Sama utakmica bila je dosta tvrda, no Jezera su dobrom igrom stvarala prigode i tri izgledne situacije pretvorili u pogodak. Murter je pokušao čvrstom obranom zaustaviti domaćine, no u ovom trenutku kvaliteta n je na strani Jezerana. U drugom dijelu igralo se identično kao i na početku, no imaginacija domaćih naplaćena je sa još tri pogotka, koja su Jezerima donijela najbolji plasman u drugoj ligi, a Murteru dodatnu glavobolju. Jezera će prezimiti na petom mjestu sa četiri boda zaostatka za vodećim, dok Murter nakon dobre serije ponovno mora voditi računa o ostanku, jer od fenjera ih dijele svega tri boda.
Heroji su put Ploča krenuli sa željom da ostanu neporaženi, što bi im garantiralo priključak za vodećima. Ipak u dobroj utakmici Porto Tolero je u prvom dijelu stigao do dva pogotka prednosti. U nastavku Vodičani smanjuju i prijete izjednačenjem, no u 27.minuti primaju treći pogodak, što je ujedno bio i konačni rezultat od 3:1 za domaćine, koji su tako osigurali treće mjesto nakon prvoga dijela. Heroji imaju pet bodova zaostatka, no iznimno dobar raspored u drugom dijelu, tako da će sigurno krojiti vrh prvenstvene ljestvice.
Rezultati 11.kola:
Kijevo – Ustanik 9:0, Jezera – Murter 6:0, Torcida – Crnica 2:8, Porto Tolero – Heroji 3:1, Hajduk – Genius 11:0, Mejaši –Duba Konavoska 8:2