Košarkakratko tinjala nada

Šibenka bez tri važna igrača teško poražena na gostovanju kod Cedevite, do kraja sezone čeka ih ljuti boj za prvoligaški spas

Piše Krešimir Gulin
8. veljače 2022. - 19:56

Otprilike dvije i po četvrtine tinjala je nada Šibenke da bi protiv Cedevite, koja je hit prvenstva, mogla do pobjede koja bi im silno značila u borbi za ostanak u ligi. U tim trenucima Narančasti su stigli na minus jedan (53:54) s dvije brzopotezne trice Arslanagića. No, uslijedilo je treće rezultatsko propadanje momčadi trenera Damira Milačića u ovoj utakmici.

Iz dvije negativne serije (13:0) i (10:0) koje su doživjeli u drugoj četvrtini Šibenčani su se uspjeli vraćati, ali treći pad u ponor bio je koban. Naime, ekipa hrvatskog izbornika Damira Mulaomerovića učas je napravila niz od 16:1 i usmjerila tijek utakmice na svoj mlin.

Vjerojatno je tada Šibenka platila danak skraćene rotacije, budući da su u dvorani u Trnskom koja nosi ime čuvenog košarkaškog zanesenjaka Boška Božića Pepsija zaigrali bez Paića, Kujundžića i Gulina.

Zato Milačiću i društvu preostaje da se što prije kompletiraju, a ako je moguće i pojačaju, jer ih do kraja sezone čeka ljuti boj za prvoligaški spas u kojoj će svaka pobjeda biti velika kao kuća.

Košarka: HT Premijer liga

Cedevita Junior- Šibenka 91:71 (22:26, 25:14, 24:16, 20:15)

ZAGREB- ŠSD 'Boško Božić Pepsi'. Gledatelja 100. Suci: Jelena Tomić, Krunoslav Peić, Nikola Perlić.

Cedevita:  Ogrizović (6), Radović (6), Jelavić, Kučić (7), Filipović (15), Bundović (6), Serdarušić (2), Miličević (6), Šabić (14), Bošnjak (9), Planinić (8), Batinić (12).

Šibenka: Arslanagić (18), Klarin, Rebić (6), Živković (3), Bašić (5), Grgurica, Solomun (14), Antić (3), Jambrović (8), Pleadin (14).

02. lipanj 2024 18:38